Feng shui gule, čo sú to a kam ich umiestniť

Feng shui je staroveká čínska filozofia založená na vedomom a harmonickom obsadení priestoru. Je to o hľadaní rovnováhy a prinášaní pozitívnej energie do miest, ktoré obývame. Riadi sa základnými pravidlami a používa určité zdroje a prvky, ktoré pomáhajú uzdraviť váš domov pred zlými energiami.

Jedným z najpoužívanejších zdrojov, ktorý slúži aj ako dekoratívny prvok, sú gule Feng Shui . Fazetové gule sa tiež nazývajú brúsené sklenené gule, ktoré sa používajú tak, že ich zavesíte do rôznych strategických bodov, aby sa v nich odrazilo svetlo a vyčistilo váš dom od zlých energií.

Náš deň je plný hluku, osobných a rodinných problémov, znečistenia a to všetko negatívne ovplyvňuje našu rutinu a našu osobu. Ak chcete, aby bol váš domov miestom pokoja a harmónie a ste vyznávačom filozofie Feng Shui, tieto gule budú schopné aktivovať a odkloniť energie, aby dosiahli požadovanú harmóniu.

Kam umiestniť gule Feng Shui

Hlavné miesto na umiestnenie lopty Feng Shui je pred oknom , kde prijíma svetlo, ak je lepšie prirodzené, pretože od okamihu, keď do neho svetlo prenikne a znásobí sa, získate krásny dúhový efekt v celom dome, viete, že generuje dobrú energiu. Nájdite okná a zaveste pred ne fazetovú guľu.

Hala je vo Feng Shui veľmi dôležitým priestorom , od tohto bodu je energia distribuovaná po celom dome. Je to tiež dobré miesto na umiestnenie feng shui gule, pretože bude odháňať zlé energie pri každom otvorení predných dverí a bude distribuovať pozitívnu energiu do celého vášho domova.

Otvorené priestory sú pre túto filozofiu problémom, pretože energie jednej miestnosti a druhej sa miešajú a je ťažšie ich zvládnuť. Preto, aby ste to vyriešili, umiestnite loptu Feng Shui do pomyselného oddelenia dvoch oblastí, napríklad obývačky a jedálne. Fazetová lopta nedovolí, aby sa energie v obývacej izbe zmiešali s energiami z jedálne a udrží harmóniu a energiu na mieste.

Ďalší zaujímavý bod na zavesenie lopty Feng Shui je na pracovisku, nad stolom. Pomôže vám to sústrediť sa a obklopí vás pokojom a harmóniou, aby vaše štúdium alebo pracovný deň prebehli s dobrou energiou a pozitívnym a produktívnym spôsobom. Môžete ho zavesiť na strop alebo tiež na stolnú lampu a pri práci tam zapnúť, aby sa jeho energia odrážala v miestnosti.

Prázdne rohy sú veľmi zabudnuté a sú náchylné akumulovať zlé energie, preto umiestnite fazetovú guľu do „mŕtveho“ rohu, aby sa aktivoval tok energie a aby zlé vibrácie nestagnovali.

Aby ste vyvážili harmóniu a pozitívnu energiu vášho domova, umiestnite loptu Feng Shui do miestnosti, pretože prebytky nie sú dobré, aj keď existujú určité výnimky. Ak je miestnosť veľmi veľká, môžete umiestniť niekoľko fazetových gúľ, aby sa energia a dúhový odraz dostali do celej miestnosti a naopak nie je potrebné, aby všetky mali jednu. Pokúste sa umiestniť krištáľovú guľu do miestností, kde trávite viac času alebo kde sa hromadí viac energie, ako je spálňa, obývačka, kuchyňa a predsieň, preto do kúpeľne určite nebudete potrebovať žiadne.

Stručne povedané, umiestnite gule Feng Shui do energetických vstupov a výstupov, ako sú dvere a okná, aby odrážali svetlo a šírili dobrú energiu po celom dome. Nezabudnite na stagnujúce oblasti, ako sú prázdne a osamelé rohy, v ktorých sa hromadí zlá energia, a nakoniec ich zaveste tam, kde potrebujete pokoj a harmóniu, do oblastí, ako je štúdia a práca, a dokonca aj do spálne, oblasti Feng shui par excellence určenej na odpočinok.

Vedeli ste, že tieto brúsené krištáľové gule? Videli ste ich na niektorých miestach a premýšľali ste, na čo slúžia?

Už viete niečo viac o filozofii Feng-shui prispôsobenej domácnosti, aby sa vo vašom dome odstránili zlé energie a vibrácie.

(Visited 28 times, 1 visits today)
Share