Spôsoby, ako praktizovať čestnosť v živote

Ľudia často robia chybu, keď očakávajú, že im ostatní porozumejú, bez toho, aby vyjadrili, čo cítia. Je to pochopiteľné, pretože byť úprimný o našich pocitoch nie je v skutočnosti ľahké. Máme sklon obchádzať rozprávanie pravdy av dôsledku toho začneme mať problémy s vyjadrovaním svojich emócií a zámerov. Do istej miery očakávame, že druhá osoba bude čítať našu myseľ a niekedy sa dokonca rozhnevá, keď sa jej nepodarí.

Problémy s komunikáciou môžu viesť k ďalším problémom v našich vzťahoch. Keď očakávame, že sa to pochopí bez toho, aby sme výslovne povedali, čo máme na mysli, sme sklamaní. Pretože sme niečo nepovedali, uchýlime sa k problému. Môžeme sa vzdialiť a predstierať, že nie je nič zlé, keď niečo nie je. Keď sa prípady, ako je táto, hromadia, sme príliš zaťažení bremenom, ktoré nesieme sami. Bude to frustrujúce, a keď sa to stane, nakoniec budeme príliš emotívni na to, aby sme všetko vysvetlili – keď sme na začiatku mohli povedať všetko pokojne.

Nebudeme sa dostať do sféry tohto správania. Namiesto toho sa dostaneme k tomu, ako to môžeme zmeniť. Úprimnosť má hodnotu. Len sa pozrite, koľko prísloví bolo povedaných a napísaných. Keď sme úprimní, máme kontrolu nad situáciou a našimi emóciami. Výsledkom bude lepšia komunikácia a lepšie vzťahy.

Tu je niekoľko spôsobov, ako praktizovať čestnosť v živote:

1. Buďte k sebe pravdivý.
Predtým, ako sa dokonca budeme snažiť byť úprimnejší voči iným ľuďom, mali by sme si najprv praktikovať pravdu voči sebe samým. Je správne, keď ľudia hovoria, že vás nikto nepozná lepšie ako vy. Takže urobte krok späť a preskúmajte svoje emócie a úmysly. Čo naozaj cítiš? Čo chcete z konverzácie? Chceli by ste, aby to vedela druhá osoba?

Tieto otázky dokážu pochopiť, prečo cítime to, čo cítime. Je veľmi dôležité požiadať nás, aby sme uvažovali o tom, čo sa deje v našich životoch. Tým, že sme k sebe pravdiví, vieme, čo by sa malo povedať a na čo by sa mala venovať pozornosť.

2. Pochopte, čo vás chce klamať.
Keď klameme druhým, nie je to tak preto, že by sme ich chceli zradiť alebo ublížiť. Častejšie ako nie, je to preto, že si myslíme, že je to najlepší spôsob, ako sa vyhnúť problémom a argumentom. Zložité na tom je, že klamstvá majú tendenciu spôsobovať inú lož. Vaša biela lož sa zmení na ešte väčšiu lož a ​​vy naozaj nechcete, aby sa to stalo. To isté možno povedať o skrývaní pravdy alebo o klamstve opomenutím.

Musíte pochopiť, prečo na prvom mieste ležíte, a posúdiť, či máte pravdu v tom, že tomu tak je. Musíme odstrániť naše predpoklady, že ľudia budú šťastnejší, keď budú klamať. Ak sa vžijete do obuvi druhej osoby, budete vedieť, že im bude skôr povedané pravda a bude im ublížiť, než aby bola ich dôvera zrazená.

3. Buďte sami sebou.
Teraz, keď pochopíte svoje úmysly a pravdu za svojimi klamstvami, musíte začať vlastniť to, kým skutočne ste. Môže to byť horká tabletka na prehltnutie, ale musíte uznať, že v procese vytvárania siete lží ste si tiež vyvinuli správanie, ktoré poteší ľudí. Väčšinou je to na úkor odhalenia vašej skutočnej osobnosti. Upravujeme spôsob, akým komunikujeme s ľuďmi, aby sme mohli klamať lži, takže nakoniec musíme uviaznuť v tom, že musíme konať.

Ak ste si práve uvedomili, že ste to neúmyselne robili, je čas sa pýtať: „Je to skutočne tým, kým chcem byť?“ Iste, môžete mať na sebe novú osobnosť, ktorá sa nevyhnutne vytvorila, ale ste dosť pohodlní na to, aby ste povedali, že ste tým, kým ste? Ako sme povedali v bode 1, je ťažké byť úprimný, keď si nie sme sami v sebe verní. Nie je nič krajšie ako človek, ktorý úplne prijal, kto sú – nedostatky a všetky.

 

4. Vlastniť svoje chyby.
Viete, ako niekedy chytíme deti, ktoré klamú o rozbití skla alebo strate hračiek? Zdá sa, že niektorí z nás skutočne neprerástli náš záľub za skrývanie našich chýb. Dôvodom môže byť kombinácia faktorov, napríklad potreba čeliť tvrdým trestom za menšie chyby. Je to pochopiteľné, ale nezabudnite, že vždy príde čas, kedy nebude možné toto správanie tolerovať. Takže, vlastniť sa. Postavte skôr postoj, aby ste nahradili svoje chyby, a nie ich skryte.

Nezabudnite, že nemôžete zmeniť hlboko zakorenené správanie cez noc. Ak niekedy spadnete z vagóna, namiesto toho si vyberte láskavosť. Prijmite, že ste urobili chybu, a sľubujte, že to neurobíte znova.

5. Buďte taktní.
Niekto raz povedal: „Čestnosť bez dotyku je krutá.“ Častejšie sme neškodili ostatným pravdou, pretože sme to povedali nesprávnym spôsobom. Preto je dôležitý takt; Preto musíme premyslieť svoje slová. Spýtajte sa sami seba, či sú slová, ktoré vyberiete, citlivé, presné a dajú sa povedať z miesta lásky. Vždy môžete mať pravdu v tom, čo hovoríte, ale mýlite sa v tom, ako to hovoríte. Takže premýšľajte dvakrát, možno dokonca trikrát, než poviete osobe riskantnú pravdu.

Čestnosť má svoje následky, ale vždy je lepšie sa pomýliť na strane láskavosti. Byť súcitný, skôr než obviňovať. Buďte milí, ale buďte pripravení akceptovať ich reakciu.

Naučiť sa čestne komunikovať začína vymazaním myšlienky, že ublížime ľuďom iba pravdou. Po rozvinutí tohto postoja budeme schopní priamo komunikovať a konať čestne v našom každodennom živote. S dôverou začneme hovoriť pravdu s vedomím, že môžeme povedať veci, ktoré treba povedať ľuďom, na ktorých vám záleží.

(Visited 90 times, 1 visits today)
Share