Ako si spravne cistit zuby

Čistenie zubov a celková starostlivosť o ústnu dutinu je dôležitá nielen z estetického hľadiska aby sme mali pekné biele zuby ale aj z hľadiska zdravotného. Práve zubný kaz je infekčná choroba, ktorá dokáže privolať aj vážnejšie komplikácie.

To, že si treba čistiť zuby vie v dnešnej už aj škôlkar. Ale nie každý vie ako si správne zuby umývať aby sa nemusela navštíviť zubná ambulancia. Zároveň aj ako dlho si ich umývať.

Vždy postupujte podľa istého vzorca. Na začiatok vyčistite žuvacie plochy všetkých zadných zubov horizontálnym pohybom. Potom vyčistite vonkajšie plochy všetkých horných zubov. Vždy začnite vzadu a postupujte dopredu. Kefku držte pod 54 stupňovým uhlom na hranici ďasna a zubu. Kefku by ste mali ťahať od ďasna k vrcholu zubu stieravým pohybom. Rovnako tak vyčistite aj vnútorné plochy horných zubov. Následne sa presuňte na dolný rad zubov. Nakoniec si vypláchnite ústa čistou vodou. Pri umývaní zubov čas nie je dôležitý hlavná je kvalita čistenia.

Výsledkom správneho čistenia majú byť zdravé zuby a ďasná. Následná preventívna zubná prehliadka určite prebehne bez problémov a s úsmevom na tvári.

(Visited 86 times, 1 visits today)
Share