šungit

Šungit, kameň zdravia

Liečivý minerál Šungit (Shungit), je možné nájsť iba na jedinom mieste našej planéty, v Karélii na brehoch Onežského jazera v Rusku. Dodnes nie je úplne známy jeho pôvod, ale existuje hypotéza, že šungit sú pozostatky gigantického meteoritu, úlomku planéty Faetón, ktorá kedysi bola súčasťou našej slnečnej sústavy. Vek Šungitu sa pohybuje okolo 2 miliárd rokov a má úplne jedinečné fyzikálne, chemické a liečebné vlastnosti.

Pred 20 rokmi vedeckým svetom preletela senzácia: anglickým vedcom sa podarilo vytvoriť cestou syntézy novú molekulárnu formu uhlíka – fullerény. A uhlík, ako je známe, je základ života na Zemi. Nová látka bola tvrdšia než diamant a mala silné a výrazné liečebné a antioxidačné účinky. V experimente fullerény dokonca spomaľovali rast rakovinových buniek.

A po ďalších 7 rokoch vznikla nová senzácia: prírodné fullerény boli odhalené v karelskej hornine – Šungitu! Vyzeralo to, že hádanka jedinečných liečebných vlastností čierneho kameňa bude čoskoro vyriešená. Vedci predpokladajú, že je spojená práve s fullerény. Podľa výsledkov serióznych klinických skúšok je možné s pomocou Šungitu liečiť srdcovo-cievne, svalové a obzvlášť kĺbové choroby a choroby pohybového ústrojenstva, čo umožňuje, aby sme ho právom pokladali za „kameň zdravia“ alebo ak liekom XXI. storočia.

(Visited 244 times, 1 visits today)
Share