talizmany a ich význam

Talizmany a ich použitie

Talizman je jedným z najstarších symbolov ľudského snaženia o pochopenie príčin a následkov.

Slovo Talisman je odvodené s gréckeho slova „telesma“, ktoré znamená rituál, ktorý sa odvodzuje od slovo Telos čiže výsledok. Talizman je predmet, ktorý sa rituálne pripravuje či upravuje, aby sa dosiahol určitý výsledok. Rituál má nabiť talizman silami a vlastnosťami, ktorý vedú k našim cieľom. Talizman energie priťahuje (priťahuje priaznivé planetárne vplyvy), amulet odpudzuje.
použitie talizmanov
Rozdiel medzi talizmanom a amuletom je v tom, že amulety nosíme kvôli ochrane, zatiaľ čo talizmany sú vyrobené a magicky nabíjané na určitý účel. K tomu, aby fungovali sa nemusí nosiť na holom tele. Hlavnou funkciou talizmanu je premietať vašej vôli do pohyblivého usporiadania vesmíru. Rituály pozitívne mágie vám pomôžu dosiahnuť koncentrácie vyladením sa na energie, s ktorými si prajete pracovať. Talizman je teda umelo vyrobený predmet vybavený magickými schopnosťami, zvlášť odvracať zlo, od jeho majiteľa, a naopak mu prinášať dobro, šťastie, peniaze … Talisman Ti niečo prináša (šťastie, privoláva lásku, zdravie – keď už si chorý. Je potrebné si teda povedať čo by mal predmet robiť.

tradičné talizmany
Tradične sú ochranné formuly vpísané na plochý kov, kamennú či drevenú doštičku alebo pergamen. Najčastejšie prstene v tvare Urobora (hada stočeného do kruhu a držiaceho v papuli svoj chvost) alebo prstene z planetárnych kovov a vyzdobené znaky astrologických signatúr svojho nositeľa. Na prstene sa vyrývajú symbolické obrazce na prstene Saturnove – had obmotaný okolo kameňa. Marsa – orol s päťcípu hviezdou v zobáku. Jupiterovej – had hryzající rukovať meča. Mesačné – guľa rozdelená dvoma kosáčika. Venušine – symbolický falos. Merkúrovho – Hermova palicu obtočené hadmi. Slnečné – had korunovaný levou hlavou. Ďalšími obľúbenými talizmany sú Gemmy, alebo ich zvláštne formy – kameňa: atď. Existuje toľko spôsobov, ako talizman vyrobiť, koľko je na svete rôznych magických tradícií.
typy talizmanov
1. astrologické, kedy sa vypisujú symbolmi planét alebo znamenia zverokruhu.
2. MAGICKÝ, pečate (magické symboly), okultné slová alebo mená anjelov.
3. SPOLOČNÝ, kedy sa využívajú prostriedky ako astrologických, tak aj magických talizmanov.
4. planetárnych Pečie
5. hebrejský, kedy sa vpisujú Hebrejská mená a písmená
Dnes často kombinujú talizmany rôznych typov, aj keď nie všetky.

Výroba talizmanov
Talizman môže byť z akéhokoľvek materiálu – kameňa, papiera, pergamenového papiera, olova, striebra, zlata, medi, tradične sú niektoré látky vhodnejšie ako druhé a ich používanie nasýti talizman ešte väčším množstvom sily. Ortuť pôsobí ťažkosti, pretože je to tekutý kov. Buď ju nalejete do malej pohára a alebo ide nahradiť iným kovom a to buď zlatom alebo striebrom. Pergamenovým papierom ide nahradiť akýkoľvek kov, pokiaľ nie je dostupný. Najbežnejšou formou talizmanu je kovová doštička, ktorá sa nosí na retiazke ..

nabíjanie talizmanov
Pre talizmanu je najvhodnejšie využiť sily a energie slnka a mesiaca. Je to jednoduché. Svoj talizman vystavíte na niekoľko hodín slnečnému alebo mesačnému svetlu a energiu. U mesačného svetla sa odporúča využiť najmä noc, keď je mesiac. U slnečného svetla, je to vhodné kedykoľvek. Ďalším spôsobom je napríklad pri studničke alebo v blízkosti silného a zdravého stromu vystaviť mesačnom či slnečným lúčom. Tiež je možné položiť talizman na kameň či skalu. Všetky tieto prírodné energetické zdroje majú veľkú silu, ktorá bude prenesená na váš magický predmet. Pre nabíjanie talizmanu môžete využiť sily Zeme, na niekoľko dní zahrabať talizman do zeme. Sila a energia krajiny sa automaticky prenesie na váš magický predmet. Týmto postupom ho tiež navyše súčasne očistíte od nežiaducich vplyvov. Ďalším spôsobom je nabíjanie za pomocou sexuálnej mágie alebo nabíjanie za pomocou magických mantier, tantrickým rituály pod.

Talizman na ochranu zdravia: keď čakáte hektické obdobie noste so sebou trochu paliny.

(Visited 508 times, 1 visits today)
Share