Výkonné starodávne postupy pre preplňovanie a liečenie vašej hrdlovej čakry

Sedem hlavných energetických centier tela sa nachádza pozdĺž chrbtice chrbtice, od chrbtovej kosti po korunu hlavy, a nazývajú sa čakry. Autor Michelle Fondin skúma a vysvetľuje každý z nich v siedmich kapitolách svojej novej knihy Chakra Healing for Vibrant Energy, ktorá demystifikuje úlohu čakier pri uľahčovaní liečenia, rovnováhy, osobnej sily a každodenného blaha. Ponúka meditácie a vizualizácie, pozície jogy, dychové cvičenia a ajurvédske diétne praktiky, aby sa dozvedeli a pracovali s čakrami. Dúfame, že sa vám tento výňatok z knihy bude páčiť so zameraním na hrdlovú čakru.

Thraat Chakra: Vishuddha
Element: Space (Akasha), Farba: Sky Blue, Mantra Sound: HUM

Piata čakra, ktorá je prvou čakrou úplne na duchovnej úrovni, sa nachádza v hrdle a riadi komunikáciu a tvorivé slovné vyjadrenie ako spev, spev, čítanie poézie nahlas a recitovanie. Keď je osvetlená piata čakra, všetky nižšie čakry presahujú svoje obmedzenia.

Anatomická oblasť piatej čakry zahŕňa hrdlo, krk, ramená, štítnu žľazu, príštitnú telu, ústa, jazyk, čeľusť, hrtan a hlasivky. Zmyslom je sluch a zmyslové orgány sú uši.

Sanskrtské slovo Višuddha znamená „čistotu“ a tento preklad milujem, pretože zachytáva skutočnú podstatu hrdlovej čakry. Jeho čistota pochádza z rozprávania pravdy, ktorá sídli v našich srdciach. Čisté znamená nekontaminované, jasné, nevinné, čisté alebo bezchybné. Keď dosiahnete túto úroveň vedomia, skúmate tú časť, ktorá je čistá.

Ajurvédska dosha, ktorá vládne piata čakra, je Vata. Dve zbrane, ktoré vládnu tejto čakre sú rajas a sattva. Farba, ktorú pripisujeme chakre hrdla je cerulean blue. Mantra, alebo bija (semeno) zvuk, my vocalize pre piatu čakru je HUM.

Piata choroba Chakra
Ochorenia čakry Vishuddha zahŕňajú ochorenia hrdla a štítnej žľazy a prištítnych teliesok, problémy s krkom a čeľusťou, prekážky reči, prechladnutie a problémy so sluchom. Z psychologického hľadiska môže nerovnováha zahŕňať nevyjadrený smútok, smútok, hnev, úsudok a pocity depresie.

Osvietený-Living-Guide-Cover-Hi-Res
Osvietený osvetlený životný kurz: Vezmite svoje šťastie, zdravie, prosperitu a vedomie na ďalšiu úroveň
Objavte silné postrehy a techniky na vytvorenie žiarivého zdravia, šťastia, prosperity, mieru a toku vo vašom živote a vzťahoch.
Download-Button
Piata energia v Čakre
Sila, ktorá leží vo vnútri krčnej čakry, je silou prekračovať časopriestor. Komunikácia nám umožňuje prekročiť priestor, pretože zvukové vlny cestujú cez telefónne linky, mobilné veže a internetové pripojenia. Môžeme byť virtuálne prítomní na inom mieste – prostredníctvom zvuku a novšie prostredníctvom videa – bez toho, aby sme opustili našu fyzickú polohu.

Komunikácia prebieha na mnohých úrovniach, nielen fyzicky. Komunikujeme prostredníctvom slov a zvukov, výrazov tváre, reči tela, myšlienok (tiež známych ako telepatia) a vibrácií. Orgány a časti tela v piatej čakre nám umožňujú vytvárať a absorbovať vibrácie zvuku.

Slová majú moc liečiť, keď hovoríte vnútornú pravdu pre seba. Váš vnútorný a vonkajší dialóg o sebe určuje, ako ste zdravý. Ak sa budete opakovať denne, „Som tak tučný a nikdy sa nezníži,“ tieto slová majú moc stať sa vašou realitou. Ak si však poviete: „Pracujem na tom, aby som bol každý deň zdravší,“ budete mať celkom iný výsledok. Slová od iných majú tiež moc liečiť. Keď dieťa padne a poškrába sa na koleno, uzdraví sa rýchlejšie, ak jeho rodič hovorí: „Si v poriadku. Vstaň a choď hrať. “

Opakovaným spievaním zvuku HUM budete zarovnávať vibračnú energiu v piatej čakre a spôsobiť, že vaše bunky si budú pamätať svoj účel a pracovať smerom k väčšiemu dobru, ktoré vás v tomto prípade udržiava zdravé a celé.

Konečná liečivá sila vo Višuddhovej čakre vám umožňuje synchronizovať komunikáciu medzi vašim vnútorným a vonkajším svetom a čo je najdôležitejšie, objasniť línie komunikácie s Božským. Akonáhle ste využili túto moc, kde nie je žiadne odpojenie alebo disharmónia v komunikácii medzi vami, ostatnými a Božskou, budete mať jasnú cestu k osvieteniu. Prvým krokom k tejto ceste je hľadať a hovoriť pravdu.

Uznávajúc piatu nerovnováhu v Čakre
Známky, že hrdlová čakra je mimo rovnováhy, môžu zahŕňať nerovnováhu Vata, ktorá hovorí o neustálom rozprávaní bez počúvania. Tento druh nervózneho rozprávania používa hlas zo strachu z ticha alebo strachu, že bude sám. Ďalším prejavom nerovnováhy by bolo použitie hlasu, aby bol tvrdý k ostatným, ako je uvedenie osoby na svoje miesto, alebo je príliš kritický.

(Visited 262 times, 1 visits today)
Share