Vyvažovanie 5 čínskych prvkov a Feng Shui

VÝZNAM A ÚLOHA 5 ZÁKLADNÝCH PRVKOV PRÍRODY V ČÍNSKOM HOROSCOPE A FENG SHUI
V čínskej tradícii je dôležitá znalosť 5 prvkov astrálnej témy. Harmonické rozdelenie piatich prvkov je rozhodujúce pre všetkých, ktorí sa usilujú o šťastný a prosperujúci život v základných bodoch existencie: láska, šťastie, peniaze, práca a zdravie.

📅 Aké je moje čínske znamenie a prvok?

Podobne je potrebné poznamenať, že každý z piatich prvkov preberá úlohu ochrannej bariéry, ktorá slúži na potlačenie energetickej nerovnováhy, ktorá sa pozoruje v čínskom kalendári.

V cykle transformácie prvkov, rovnako ako cykly tvorby a spojenia medzi prvkami Drevo, Oheň, Zem, Metal a voda, majú tiež úlohu neutralizovať negatívne toky energie, ktoré pochádzajú z deštruktívnych cyklov prvkov medzi nimi.

Liečba Feng Shui zahŕňa využitie techník harmonizácie energie v domácnosti a kancelárii. Tieto prostriedky, rovnako ako v čínskej astrológii, používajú rovnaké základy pochopenia vzťahov a interakcií medzi piatimi prvkami čínskej kozmológie.

VÝZNAM A POUŽITIE 5 PRVKOV V FENG SHUI
Aké sú 5 prvkov vo Feng Shui? V praxi Feng Shui sú 5 prvkami drevo, oheň, zem, kov a voda. Používajú sa rovnakým spôsobom ako v čínskej astrológii. Aktivácia domácich oblastí definovaných každoročne lietajúcimi hviezdami sa vykonáva umiestnením objektov v korelácii s každým prvkom.

Napríklad rastlina je Drevo, elektrická lampa je oheň a keramický hrniec je Zem, akýkoľvek zlatý, strieborný, medený alebo bronzový dekoratívny predmet je kov, akvárium alebo čierna zarámovaná fotografia alebo maľba morskej krajiny je voda ,

Zdobenie s piatimi prvkami Feng Shui – Rovnakým spôsobom môže byť interiérový dizajn spálne alebo kancelárie prispôsobený farbami spojenými s každým prvkom: zelená pre drevo, červená a oranžová pre oheň, žltá pre Zem, biela, šedá a zlatá na kov, modrá a čierna pre vodu.

💫 Feng Shui 2018 lietajúce hviezdy

ČO JE PRÍSLUŠNÝ PRVKOM ZÁKLADE ČÍNSKEJ ASTRÁLNEJ TÉMY?
Interakcia medzi 5 čínskymi prvkami # elements # phengshui #wuxing #chinesezodiac
Interakcia medzi 5 čínskymi prvkami – kreatívne, filiačné a deštruktívne cykly. © KarmaWeather® od Konbi

Nadbytok prvku v astrálnej téme má za následok zvýraznenie znakových znakov spojených s daným prvkom. Napríklad prebytok dreva zosilňuje tvorivé schopnosti, ale naopak môže vyživovať paranoidné a fobické pocity.

(Visited 113 times, 1 visits today)
Share