11 spôsobov, ako sa dnes inšpirovať

Dostávame to, niekedy je ťažké prebudiť pocit plný nadšenia. Život nie je vždy ľahký, niekedy sa cíti nehanebne, alebo ako keby sa nič nedeje, ale ako zákon príťažlivosti, váš život je často odrazom vašich vlastných myšlienok. Ak môžete nájsť spôsob, ako povzbudiť seba a nechať sa inšpirovať dnes, potom možno zajtra a každý deň po tom, bude vyzerať trochu lepšie taky! Zostavili sme zoznam 11 spôsobov, ako môžete začať inšpirovať seba (a iných) ešte dnes!

1. Nakŕmte svoju myseľ
Robiť to isté je často dobré, ale opakovanie môže viesť k duseniu vašej tvorivosti. Je dobré prelomiť cyklus monotónnosti tak často, ako je to len možné, a to sa často môže stať aj pri iných veciach. Napríklad, ak chodíte alebo na bicykli do práce, vziať inú cestu, ísť po inej ulici a uznať, čo vidíte svoju cestu. Užite si prechádzky po okolí po práci alebo cez víkendy a objavte parky, kaviarne a ľudí. Všimnite si, ako sa vaše zmysly cítia v každom z týchto nových miest a skúseností, ktoré máte, čo vidíte, počujete, páchate atď?

2. Tvorivosť, rovnako dôležitá ako jesť a spať!
Ako ľudia potrebujeme jesť a spať, aby sme mohli fungovať a udržiavať zdravý život, ale to je len pre naše telo, čo je naša myseľ? V poslednom čase sa zistilo, že kreativita je ako mágia pre našu myseľ aj našu dušu. Pomáha nám prinášať šťastie a zmysel pre naše životy, umožňuje nám objavovať našu identitu a čo je najdôležitejšie, vyskúšať nové veci. Či už sa jedná o fotografovanie na výlet, naučenie načrtnúť si náčrt alebo doodle na zábavu, spojenie s umeleckou alebo hereckou triedou alebo dokonca naučiť sa hrať šach, je dôležité nájsť to, čo milujete, a skúsiť niečo nové dnes.

3. Otázka neznáma
Je ľahké vziať si pohodlie vo veciach, o ktorých vieme, ale aj tie najväčšie darčeky alebo inteligentných ľudí, stále neviem všetko. Tí, ktorí o politike veľa vedia, nemusia veľa vedieť o umení alebo športe a naopak. Žijeme v čase veľkej rôznorodosti, kultúrne aj duchovne a je mimoriadne fascinujúce, aby sme sa o týchto veciach opreli viac. Predpokladané myšlienky môžu často ustúpiť novému významu a porozumeniu, keď sme ochotní sa dozvedieť viac o téme, o ktorej vieme málo.

4. Buďte s prírodou
Počúvame a čítame o tom dnes na mnohých miestach a nedá sa dostatočne zdôrazniť, že trávenie času s prírodou nie je len dobré pre naše vresoviská, ale aj naše blaho. Urobiť si čas na prechádzku alebo prechádzku lesom, pozdĺž pláže, ísť pešo alebo jednoducho sedieť a čítať knihu vonku, umožňuje dýchať čerstvé medzi rastlinami, stromami, zvieratami a vďačnosťou v tom, čo vytvorila príroda matky.

5. Tráviť čas sám
Tráviť čas sám, buď raz týždenne alebo viac. Myslite na to ako na dátum. Použite tento čas na vypnutie telefónu alebo vystúpenie z počítača a čítanie, ísť do kníhkupectva, vziať si na prechádzku alebo variť výživné jedlo. Neexistujú žiadne pravidlá, pokiaľ ide o to, čo robiť počas tejto doby, ale uistite sa, že dáte vďačnosť za solidaritu a oceníte, že tieto chvíle vám pomôžu dobiť vaše batérie, aby ste sa tam mohli znova vrátiť.

6. Strávte čas premýšľaním nad životom
Tráviť čas skúmaním vlastného života a života všeobecne. Je dôležité, aby ste sa sami skontrolovali a zistili, či sa plánujú veci. Vo svete, v ktorom často napredujeme plnou parou, je dôležité ho občas spomaliť a opýtať sa sami seba, či ideme správnym smerom? Opýtajte sa sami seba ste spokojní so svojou prácou? Kde žiješ? Kto sú vaši priatelia? Ako sa správate k ostatným a liečite sa? Opýtajte sa sami seba dôležité otázky a zistiť, či ste na správnej ceste.

7. Urobte si čas na denník denníka
Je to ťažšie, ako to znie, pretože väčšina ľudí bojuje za to, aby sa do praxe dostalo umenie deníku. Je to taká jednoduchá úloha, ale vyžaduje od nás, aby sme si v našom každodennom zaneprázdnenom živote urobili čas. Určite, či budete mať viac času v dopoludňajších hodinách, popoludňajších hodinách alebo večeroch a ceruzku v tomto rituáli tak, ako by ste sa sprchovali a tak ďalej. Píšte o svojich myšlienkach, frustráciách, snoch a nádejach a napíšte prúd vedomia, čo znamená, že si svoje myšlienky nefiltrujte, jednoducho napíšte. Čím viac toho robíte, tým viac budete nielen zaťažovať negativitu a frustrácie dňa, ale aj veľa sa o sebe dozviete!

8. Sledujte hovor TED
Mnohí z nás už teraz vedia o rozhovoroch Ted, ktoré sú inšpiratívnymi videami z podujatí, kde rečníci na širokej škále tém inšpirovali ľudí na celom svete. Niektorí z najzaujímavejších a najzávažnejších mysliteľov z našej doby nám dali rozhovory, ktoré nás prinútili spochybniť veci o sebe a o živote, alebo nás prinútili k tomu, aby sme vstali a podnikli kroky proti niečomu ako nikdy predtým.

 

9. Zaplaťte ho ďalej
Termín zaplatiť dopredu, znamená urobiť láskavé gesto pre niekoho a niekoho, koho nečakáte od chrbta. Robiť nezištný čin laskavosti pre cudzinca alebo niekoho, koho poznáte, vám tiež umožňuje cítiť sa dobre a tiež obnoviť ich vieru v ľudstvo. Platiť to dopredu nápady, môže zahŕňať nákup kávy pre niekoho, koho poznáte, alebo cudzinec, otvorenie dverí, pomáha niekomu s ich potraviny, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Platiť to dopredu nápady môžu zahŕňať nákup niekoho, alebo dokonca dávať niekomu kompliment a nechať ich s pekným gestom. Akékoľvek zaplatiť vpred zákon je dobrý a možnosti sú nekonečné.

10. Zdieľajte svoju pravosť s ostatnými
Mohlo by ísť o to, aby ste boli zraniteľní v súvislosti so skúsenosťami, ktoré ste mali v minulosti. Ako ste sa cítili, aké sú vaše myšlienky? Ste ochotní podeliť sa o svoje čestné pocity a myšlienky o predmete alebo živote s ostatnými? Príliš často skrývame alebo fúkame naše skutočné pocity a sú frustrovaní. Byť autentický vždy, aby ste boli verní sebe aj druhým a môžete otvoriť nové možnosti a spôsoby bytia. Zdieľanie vašej pravosti môže byť vykonané osobne, na telefóne, prostredníctvom e-mailu alebo dokonca blogov o ňom, ak by ste chceli pozvať ostatných, aby mali prospech z počúvania vašej múdrosti a skúseností.

11. Použite Facebook pre inšpiráciu
Rovnako ako mnohí z nás radi vyjadrujú náš vzťah láska / nenávisť s Facebookom, ak sa používa správne, môže byť použitý ako nástroj na hľadanie inšpirácie. Existuje mnoho fan stránok vplyvných ľudí, ktorí sú úspešní v láske, živote a všetko medzi tým. Len si na chvíľu pomyslite na Tonyho Robbinsa, guru múdrosti a pozitivity, ktorý pravidelne posiela inšpiráciu o láske a živote. Ak Tony nie je pre vás, existuje mnoho rôznych inšpiratívnych stránok, ktoré skúmajú všetko od #mondaymotivation, citácie obrázkov a príspevkov, ktoré vás budú inšpirovať počas celého týždňa. Neviete, kde začať? Jednoducho prejdite na vyhľadávací panel služby Facebook a zadajte slovo inšpirácia a môžete začať hneď tam.

(Visited 41 times, 1 visits today)
Share