4 Výkonné zariadenia na čistenie vzduchu

Je to lákavé myslieť si, že vzduch vo vašom dome alebo kancelárii je svieži a čistý – koniec koncov, pravdepodobne nemá žiadny výrazný zápach, a ak čítate tento časopis, pravdepodobne máte otvorené okná každú šancu, ktorú dostanete (počasie dovolí). Ale pravdou je, že vnútorný vzduch

kvalita môže byť, klamať. Ak nie sú všetky vaše nábytok, farby, koberce a podlahy sú ekologické, ekologické a čisté, je pravdepodobné, že existuje určitý mierny až podstatný off-plynovanie prebieha (off-plynovanie je, keď syntetické materiály alebo chemikálie prirodzene degradovať, uvoľňovanie škodlivých častíc do air).
„Vzduch v priemernom dome je až päťkrát viac znečistený ako vzduch vonku“
V skutočnosti, podľa americkej agentúry pre ochranu životného prostredia, vzduch v priemernom dome je až päťkrát viac znečistený ako vzduch vonku. Aj keď je na určitej úrovni mierne alarmujúce, je to skôr katalyzátor na uskutočnenie pozitívnych zmien v živote človeka, ktoré nielen osviežia vzduch, ale zároveň nám umožňujú dôvernejšie sa spojiť s prírodou – nielen keď sme vonku, ale v pohodlie vlastného obývacieho a pracovného priestoru. Náprava? Samozrejme, čističky vzduchu.

Výkon zariadení na čistenie vzduchu
Pamätám si jednu noc pred mnohými rokmi som prišiel domov neskoro z zhromaždenia s niektorými blízkymi priateľmi, a že to bolo dobre okolo polnoci, rozhodol som sa plížiť sa do postele bez zapnutia svetiel. Padol som do hlbokého pokojného spánku s nezvyčajne živými snami. Prebudil som sa uprostred noci – moje telo ma jemne strkalo nahor s prvotným nutkaním používať kúpeľňu. Keď som otvoril oči a zhlboka sa nadýchol, cítil som sa tak povzbudený a omladený, že to bolo úplne pozoruhodné, najmä potom, čo spali len niekoľko hodín. Cítil som sa, akoby som mohol začať svoj deň plný energie, práve tam a tam, mnoho hodín pred mojím normálnym časom. Ale táto epilácia sa rýchlo zmenila na paniku, keď som si všimol veľkú, čiernu hmotu len pár metrov od mojej tváre, keď sa moje oči stali citlivejšie na tmu, ktorá zaplnila miestnosť.

Zozbieral som svoju odvahu a pozrel som sa bližšie, aby som zistil, čo je vedľa mojej postele – k môjmu prekvapeniu, tyčiacu sa kyticu čerstvo rezaných kvetov. Uľavilo sa, zhlboka som sa nadýchol, aby som si oddýchol a všimol som si, ako čerstvý, čistý a čistý vzduch okolo kvetov bol. Bolo to doslova prelievanie kyslíkom a ľahkou, voňavou vôňou, ktorú som v tej noci nevedome vdychovala a ktorá vyživovala každú bunku môjho tela, keď som spala (zaujímavá postranná poznámka: neskôr som sa dozvedela, že spotreba kyslíka v tele sa zvyšuje počas spánku) ).

Osvietený-Living-Guide-Cover-Hi-Res
Osvietený osvetlený životný kurz: Vezmite svoje šťastie, zdravie, prosperitu a vedomie na ďalšiu úroveň
Objavte silné postrehy a techniky na vytvorenie žiarivého zdravia, šťastia, prosperity, mieru a toku vo vašom živote a vzťahoch.
Download-Button
Mali sme návštevníkov z mesta, ktorí zostali s nami, ktorí odišli predtým, než som sa vrátil v tú noc, a jeden z nich nechal kvety v ich brázde. Baskovanie v ich dosvite len niekoľko hodín výrazne zlepšilo moje zdravie a pohodu. Bola to pútavá pripomienka sily rastlín, že nielen očistia vzduch, ale že ho naplnia životom. Sľúbil som, že už nikdy nebudem ďaleko od rastlín.
Od jedovatého po botaniku
Ale okrem toho, že poskytujú niektoré hlboko osviežujúci spánok, môžu čističky vzduchu skutočne čistiť skutočne toxický vzduch? Môžu súťažiť s hrubou silou ľudského priemyslu, ktorá spôsobila viac ničenia životného prostredia ako akákoľvek iná sila na planéte? V skutočnosti áno. Veľmi veľa.

Zadajte Kamal Meattle, húževnatý, úspešný CEO veľkej indickej softvérovej spoločnosti. Kamal zistil, že jeho zdravie sa rýchlo zhoršuje kvôli znečistenej kvalite ovzdušia v preplnenom hlavnom meste New Delhi v Indii. Nie jeden, kto by nečinne sedel, keď sa jeho kapacita pľúc neisto zmenšovala na približne 30% svojej normálnej kapacity, Meattle začal spolupracovať s Indickým technologickým inštitútom a Inštitútom pre energiu a zdroje, aby rozšíril výskum o kvalite ovzdušia NASA v nádeji, že by mohol nájsť riešenie jeho dilemy.

Viete, NASA mala malý problém na svojich rukách, keď prišlo na dlhoročné obsadené vesmírne misie. Potrebovali účinný, trvalý zdroj čistého vzduchu, aby astronauti zostali nažive a prosperovali počas predĺženej medzihviezdnej cesty. Zistili, že niekoľko obyčajných izbových rastlín, a jeden zvlášť – materina materinskej matky (botanický názov: Sansevieria trifasciata) – odviedol túto prácu nádherne a boli tiež výkonnými čističmi vzduchu na zavedenie.

 

Čističky vzduchu
Sanseviria rastlina

Tichý jazyk
Sansevieria trifasciata

Dlhé, jazykom podobné listy s ostrými špičatými špičkami zarábajú Sansevieria trifasciata ako eufemistický názov materinského materstva, hoci niektoré odrody sa podobajú aj geometricky vzorovaným šupinám hada. Silné listy Sansevieria strieľajú nahor majestátne, s krásnymi zákrutami a obratmi, ktoré sa podobajú pásiku mobius.

Jeden z najlepších zariadení na čistenie vzduchu identifikovaných NASA, Sansevieria odstraňuje najmenej 107 známych látok znečisťujúcich ovzdušie, vrátane oxidu uhoľnatého a oxidu dusnatého, formaldehydu, chloroformu, benzénu, xylénu a trichlóretylénu medzi mnohými ďalšími. Sansevieria tiež produkuje veľké množstvo kyslíka počas noci, čo z neho robí vynikajúcu rastlinu, ktorá sa udržiava v spálni.

Najlepšie zo všetkého je, že Sansevieria je extrémne pružný druh, ktorý môže ísť celé týždne bez vody a zdá sa, že sa mu darí v takmer akomkoľvek podnebí, vrátane tých, ktoré majú slabé osvetlenie, hoci ocenia priame slnečné svetlo a príležitostne čerstvý vzduch, ktorý je charakteristický pre ich rodný dom Madagaskaru.

Získať to teraz: Objednajte si materinský jazyk (Sansevieria trifasciata) odoslané priamo do vášho domova

 

Peniaze rastlín
Epipremnum aureum

Pôvodom z Austrálie a Ázie peniaze zarábajú na svoje spoločné meno od tradičného používania ako bohatstva a prosperity v čínskom systéme feng shui, čo je antické umenie harmonizácie vnútorných priestorov prostredníctvom strategického umiestnenia nábytku, rastlín a iných. bežných domácich predmetov.

Či vám prinesie väčšie množstvo materiálu, Epipremnum aureum je výkonná čistička vzduchu, ktorá veľmi účinne čistí vzduch vo vašom dome, a to najmä vďaka jeho špecifickej afinite k prchavým organickým zlúčeninám (inak známym ako VOCs) najčastejšie vo forme odplyňovanie zo syntetických farieb alebo kobercov.

S dlhou, putujúcou vinnou révou, nebuďte prekvapení, ak vaša Money Plant pomaly preberá vašu izbu s viničom dosahujúcim až 30 až 40 stôp. Samozrejme, môžete ich skrátiť, ak chcete, aby vaša rastlina bola skromnejšia. Epipremnum aureum robí najlepšie v miestnostiach s nepriamym svetlom a vyžaduje pravidelné zavlažovanie. Byť upozornení, však listy rastliny sú toxické pri požití, a ak máte psy, mačky alebo malé deti, možno budete chcieť, aby rastliny visí v hrnci dobre mimo dosahu.

Získajte to teraz: Objednajte si závod na peniaze (Epipremnum aureum) zasielaný priamo do vášho domova

mieru ľalia rastlina

Mier Lily
Spathiphyllum

Mier Lily je hlboká, lesná zelená rastlina s krásnymi (hoci nestálymi) bielymi kvetmi. Je to veľké zariadenie na čistenie a čistenie vzduchu, ktoré účinne odstraňuje všetky bežné znečisťujúce látky v interiéri, ktoré vznikajú pri výrobe nábytku, elektroniky a čistiacich prostriedkov, takže je jedným z najlepších závodov NASA.

Mier Lily robí dobre v nepriamom svetle a vyžaduje minimálne zalievanie so všeobecným usmernením raz za štyri až päť dní. V teplejších klimatických pásmach môže potrebovať častejšie vodu a budete vedieť, že sa oneskorí, keď listy začnú plakať.

Získajte to teraz: Objednajte si mier Lily (Spathiphyllum) odoslané priamo do vášho domova

 

Bamboo Palm
Chrysalidocarpus lutescens

Bambusová dlaň, známa aj ako Palm motýľov a palma Areca Palm, je ďalšou vytrvalou rastlinou pôvodom z Madagaskaru, ktorá má vynikajúcu prácu ako zariadenie na čistenie vzduchu v interiéri, s osobitným záujmom o formaldehydy, benzén a oxid uhoľnatý. Okrem toho je Chrysalidocarpus lutescens tiež prirodzeným zvlhčovačom, ktorý produkuje liter okolitej vody každých 24 hodín, čo z neho robí vhodný závod na suché podnebie alebo dýchacie problémy.

Bambusové palmy rýchlo rastú a môžu byť pomerne veľké (až 20 stôp na výšku), ale môžete obmedziť ich vertikálny dosah tým, že ich obmedzíte na menšie hrnce. Uprednostňujú svetlé, filtrované svetlo a často rastú, keď rastú, ale v zimných mesiacoch majú tendenciu menej.

(Visited 71 times, 1 visits today)
Share