5 FENG SHUI TIPOV PRE VÁŠ DOMOV

Feng shui je hlboko zakorenené v čínskej histórii. Dlhoročná tradícia, ktorá vzišla z poľnohospodárskej spoločnosti, sa používala na identifikáciu oblastí, kde mohli rodiny prosperovať. Dnes sa riadi rovnakými princípmi, aby priniesla harmóniu, šťastie a úspech do domácností, podnikov a miest.

Čo je Feng Shui?
Feng Shui je čínska prax vytvárania rovnováhy a harmónie v priestore s cieľom optimalizovať tok energie a pomôcť vám žiť pokojne. Aby ste dosiahli harmóniu s Feng Shui, musíte do svojho domova priniesť päť prirodzene sa vyskytujúcich prvkov – vodu, kov, oheň, drevo, zem – a nájsť medzi nimi rovnováhu.

Jedným z najdôležitejších nástrojov Feng Shui je bagua/pakua, čo je energetická mapa feng shui. Pomáha pri aplikácii prvkov do oblastí vo vašej domácnosti, ktoré odrážajú aspekty vášho života, na ktoré sa chcete zamerať: bohatstvo, kariérne vzťahy, zdravie alebo cestovanie. Obrázok nižšie zobrazuje mapu oblastí vo vašej domácnosti a ktoré aspekty vášho života predstavujú.

Napríklad, ak ste chceli pracovať na svojej kariére, môžete do vstupného bodu (severne) vášho domova zakomponovať vodné prvky, ako je napríklad vodné dielo, vodná fontána, akvárium, zrkadlo alebo hra tmavých farieb. .

Cieľom je dosiahnuť rovnováhu – Yin a Yang
Ak chcete dosiahnuť harmonickú energiu doma, buďte aktívni pri udržiavaní rovnováhy Yin/Yang. Jin je pasívna energia, ktorá umožňuje relaxáciu, zatiaľ čo jang je aktívna energia, ktorá podporuje produktivitu a socializáciu. Zatiaľ čo jedno nemôže existovať bez druhého, celková rovnováha je dosiahnutá tým, že v niektorých miestnostiach je Yin a v iných Yang. Yin by bol skvelý pre spálne a kúpeľne, zatiaľ čo Yang by bol potrebný v kuchyni, predných dverách a jedálni.

V konečnom dôsledku je to súhra piatich elementov a síl, čo sa stará o vyvážený domov a vytvára prostredie, ktoré pozýva dnu pozitívnu energiu. V čínskej kultúre sa pozitívna energia nazýva „qi“, vyslovuje sa „chee“.

Tipy na vytvorenie dobrého Feng Shui doma

1. Udržujte cestu k predným dverám čistú a voľnú.
Vo Feng Shui je známe, že predné dvere sú ústami čchi – bodom, v ktorom môže vstúpiť energia a z nej prúdiť. Uvoľnenie cesty k vašim vchodovým dverám uľahčuje vrelé privítanie pozitívnej energie do vášho domova. Rozhliadnite sa okolo svojej verandy a skontrolujte stromy a iné prekážky, ktoré môžu blokovať vstup qi.

2. Naučte sa pozíciu príkazu
Veliteľská pozícia vám umožňuje prevziať kontrolu nad svojím životom a byť pripravený na to, čo na vás príde. Umiestnením nábytku diagonálne od dverí, čo je poloha, kde môžete vidieť, kto alebo čo vchádza, ste v doslovnom postavení moci. Platí to pre vašu posteľ, pohovku a pracovný stôl v domácej kancelárii. Veliteľská pozícia vám umožňuje sedieť a relaxovať – ​​ste pripravení, nech sa stane čokoľvek.

3. Vyčistite neporiadok vo všetkých miestnostiach, aby mohla prúdiť energia.
Feng Shui je o udržiavaní rovnováhy medzi prvkami v dome. Ak sa vo vašom dome nachádzajú veci, ktoré vyvracajú energiu z rovnováhy, môže to blokovať tok qi. Hromady neporiadku môžu znamenať neusporiadané myšlienky, ktoré vás môžu zaťažiť. Kultivácia čistého priestoru umožňuje mysli voľne blúdiť. To vám tiež umožňuje maximalizovať prirodzené svetlo odstránením vecí, ktoré mu stoja v ceste.

4. Spomaľte tok energie.
Po odstránení všetkého neporiadku je vašou ďalšou výzvou spomaliť tok energie. Udržujte pozitívnu energiu vo vnútri domu – zachovajte ju.

Začnite s cestami vo svojom dome. Keďže v prírode sú len zriedka priame čiary, ideálne je usporiadanie, kde dve dvere nie sú priamo oproti sebe. To platí najmä pre vaše predné a zadné dvere. Nechceli by ste, aby dobré vibrácie unikli hneď, ako vstúpia!

Umiestňovanie umeleckých diel, koberčekov, rastlín alebo predmetov, na ktoré sa majú ľudia pozerať, aby sa ľudia zastavili, kým budú pokračovať, to všetko môže spomaliť tok energie.

5. Svoje domáce umiestnenie si vyberajte rozumne.
Predpokladá sa, že umiestnenie vášho domova v blízkosti chaotických oblastí vyvoláva negatívnu qi. Vyhnite sa bývaniu pred cintorínmi, v blízkosti skládok odpadu a elektrární. Podobne sa vyhnite bývaniu na samom vrchole alebo „konci“ križovatky tvaru T, pretože to môže poslať veľa energie priamo do vášho domova.

Váš domov je odrazom toho, kto ste a typu energie, ktorú chcete pozvať. Keď pocítite, čo je pre vás to pravé, budete vedieť, keď sa niečo pokazí. Budete presne vedieť, ktoré prvky pridať alebo odstrániť.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Share