Ako si nájsť novú prácu

Máme pre vás skvelé nápady, ako si nájsť novú prácu jednoduchšie. Získajte praktické rady od odborníkov zameraných na nábor nových zamestnancov.

Veľa ľudí je rado, že má prácu. Ale mnohí chcú zmeniť prácu alebo sú jednoducho nezamestaný a novú prácu potrebujú.

Aké sú najlepšie stránky na rýchle vyhľadanie voľných pracovných miest? Pozrite si najlepšie stránky vyhľadávačov práce, pracovné dosky, webové stránky spoločností, stránky pre špecializované pracovné miesta a stránky uvedené podľa typu práce.

Dávno sú preč časy, keď ste si do kúpili inzertné noviny a hľadali novú prácu prostredníctvom inzercie v novinách. Namiesto toho sa ponuka práce presunula na internet. Inzercia práce je dostupná online na internete.

Vytvorte si užší zoznam konkrétnych spoločností – a odomknite potenciálne skrytý trh práce zvážením úloh, o ktorých ste ani nevedeli, že by sa k vám mohli perfektne hodiť! Pracovné ponuky sú denne aktualizované, takže sledujete aktuálne ponuky práce denne.

Každá sociálna platforma má nejakú variáciu súkromných správ. Pokračujte a posuňte sa do správ vašich priateľov, ktorí pracujú vo vašej vysnívanej spoločnosti, alebo vášho bývalého spolubývajúceho, ktorý niekoho pozná (kto pozná niekoho iného). Kto vie? Môžu mať dokonca prehľad o pracovných príležitostiach, o ktorých ste ešte neuvažovali.

Každý musel opustiť svoju zónu pohodlia, aby mohol požiadať o malé láskavosti pri hľadaní práce. Takže aj keď je vaše pripojenie malé, použite ho. Nájdite sociálnu sieť (alebo e-mail, ak máte prístup), v ktorej je váš kontakt najaktívnejší, a nebojte sa osloviť.

Pri písaní týchto správ buďte konkrétni, buďte osobní a láskaví. Ak zaznamenáte spojenie (alebo aj keď nie), vždy sa uistite, že naň nadviažete slovom vďaky.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Share