Amulety, talizmany

Amulety, talizmany a krásne maľované kamene

Hovorí sa, že niektoré predmety majú zvláštnu moc, ktorá prináša šťastie. Hovorí sa im talizmany. Talizman je najmocnejšou, keď je vyrobený ručne a s láskou. Ale rôzne užitočné sily majú napríklad aj všetky prírodné kryštály. Dobrými talizmany sú tiež tarotové karty. Tu si vás dovolíme zoznámiť so stránkami, kde sa dozviete o talizmanoch z ručne maľovaných kamienkov.

Píše sa tu:
Každý z nich je originál. Nikdy sa nebude už opakovať. Ďalšie bude len podobný. V ručné maľbe je záruka originality a tak si môžete byť istí, že zvolený talizman máte len a len vy a ten, ktorý vás zaujme na prvý pohľad a alebo dotyk – je ten pravý – „Váš“. Je to preto, že k vám vyšle svoju energiu, ktorá na Vás, či chcete alebo nie, pôsobí. Ručne maľované kamienky urobia radosť a niekomu môžu poslúžiť aj ako dobrý priateľ.

Než vám prezradíme adresu, kde sa budete môcť kamienkovými talizmany pokochať a treba si ich rovno aj kúpiť alebo objednať, uveďme si priehrštie informácií a dôležitých rád.

Amulet alebo talizman?

Pre človeka neznalého magickej terminológie je úplne jedno, či povie amulet alebo talizman. Ich význam je ale odlišný – aj keď niekedy nejaký predmet môže pôsobiť v zmysle amuletu aj talizmanu.

Pôvod slova amulet nie je úplne známy, ale predpokladá sa, že je to z latinského amuletum, čo by mohlo byť odvodené od latinského slovesa amiliri, čo by sme do slovenčiny mohli preložiť ako oddialiť, odsunúť. Z toho vyplýva, že amulet je záležitosť, vec, prostriedok, ktorý má pomôcť ochraňovať, odsúvať nepríjemné veci. Tak sa môžu vyskytnúť vysoko špecializované amulety treba proti hadiemu uštipnutiu alebo proti konkrétnej chorobe. Amulety sa tiež zakopávali pod prah domu, aby ho nepostihlo nešťastie.

O amuletu sa predpokladá, že má alebo obsahuje magickú silu: uskutočňuje to, čo symbolizuje, neobyčajný vzťah medzi tým, kto ho nosí a silami, ktoré predstavuje. Amulet viaže a sústreďuje všetky sily. ktoré pôsobia na všetkých kozmických úrovniach … Umiestňuje človeka doprostred týchto síl, zvyšuje jeho vitalitu, jeho vnímanie reality, zaisťuje mu lepšie podmienky po smrti.

V Egypte sa múmiám prikladali zlaté, bronzové, kamenné či fajánsové amulety, aby ochraňovali nesmrteľnosť zosnulých. Amulety tiež slúžili k ochrane zdravia, šťastia a pozemského života. Podľa tvaru a obrazu, ktoré predstavovali, udeľovali energiu, životnú silu, vedomie, radosť, slasť. Trojuholník s vrcholom hore a olovnicou uprostred uhla vytvárajú obrazec, ktorý náleží ako náboženskému umenia Starovekého Egypta, tak dnešnému zednářskému symbolizmu: tento obrazec zaručuje stálu stabilitu. Najrozšírenejšie a najmocnejší amulety mali tvar skarabea, nalíčeného oka (boh Horus), spony Isis a ankh-nílsky kríž života.

Treba tu rozlíšiť dve veci. Jedna z nich je takzvaný ochranný tvarový žiarič. Jedným z najznámejších tvarových žiaričov, ktoré sa používajú na ochranu je podkova. Vešala sa na vráta domov alebo pod strechu ako všeobecná ochrana. To, že sa vešala ako „U“ už málokto zažil. Väčšinou sme ju videli v úplne nefunkčným tvare obráteného U. Niekde v minulosti sa informácie o funkčnosti stratila, a zostal len výtvarne poňatý doplnok. Z rovnakého dôvodu sa dávajú na priečelí domu jelenie parohy alebo kravské lebky s rohmi. Špicaté predmety fungujú ako tvarové žiariče a odpudzujú nepríjemnosti tiež.

Amulet je ale akýkoľvek predmet, ktorý bol informačne upravený tak, aby ochraňoval proti niečomu konkrétnemu.

Každý si môže vyrobiť amulet sám. Stačí obyčajný kamienok alebo niečo iné, čo dobre prijíma informácie a je dostatočne trvanlivé, aby to vydržalo nosenie. Najvyššie vnímajú informácie drahé kovy ako zlato a striebro, ale aj bronz a železo. Tiež kamene sú dobrými kondenzátory informácií. Najdôležitejšie je ale tá informácia, ktorú do onoho predmetu vložíte, jednak jej charakteristika, ale aj ako silno ju dokážete vložiť.

Talizman je na druhej strane predmet, ktorý priťahuje dobré alebo šťastné záležitosti. Samo slovo talizman pochádza z arabského talásim a znamená čarovný alebo posvätený obraz. Bývali to figúrky alebo rytiny na papieri alebo na inom materiáli (používali sa zlaté alebo olovené doštičky), ktoré sa zhotovovali za určitých planetárnych konštelácií, aby nadobudli určité magické sily. V islamskom svete to bývali časti koránu alebo len meno Alaha rozlične kaligraficky spracované. V Číne sa používal aj len popísaný papier, ktorý sa niekedy spálil a vypil v čaji. V kresťanskom svete sa používali obrázky svätých, napr. Sv. Antonína pre tú, ktorá chcela počať dieťa. Ako talizman môže byť použité opäť akéhokoľvek predmetu, keď ho magicky informačne upravíme. Sú však talizmany, ktorých funkcia bola už preukázaná empiricky.

Ľudovými talizmany je napríklad ďatelinový štvorlístok, rybie šupiny z vianočného kapra, šošovica ako novoročné jedlo (priťahujú peniaze). Obľúbenými talizmany sú prstene v tvare urobora – to jest hada, ktorý požiera vlastné chvost.

Každý z nás mal iste svoj špecifický talizman alebo amulet pre šťastie – plyšáka, ktorý nás chránil a „pomáhal“ nám pri skúškach či iných vypätých alebo nebezpečných okamihoch.

Najlepšie talizmany sú ale tie, ktoré sú vyrobené individuálne. Ja maľujem pre svojich klientov talizmany na kamienka podľa vzorov v sekcii „foto“. Každý si slobodne môže vybrať ten, ktorý ho na prvýkrát osloví a alebo sa k nemu stále vracia – ten je totiž ten pravý a najlepšie vhodný – sám si Vás vybral.

Tieto talizmany som dodala už veľa ľuďom a musím konštatovať, že fungujú. Doba, kedy by mal začať fungovať, je zhruba 3 týždne. Ak nie, čo sú prípady, keď je nejakým spôsobom zablokované priania do neho vložené a tento blok je silnejšia ako vibrácie talizmanu. Väčšinou sa jedná o podvedomé nechcení či informačné vplyv kliatby alebo niečoho podobného. Stačí všetko zopakovať a v uvoľnenom stave sa sústrediť na vloženie prianie do amuletu.

Pokiaľ si budete vyrábať amulet, tak za ubúdajúceho Mesiaca a talizman pri rastúcom.

odporúčania

Bezpochybne pozitívny stránkou nosenia amuletov a talizmanov je pôsobenie na vaše podvedomie tak, že len viera v ich pôsobení sa stane začiatkom priblíženia efektov, ktorým tieto predmety majú napomáhať. Amulety, talizmany a symboly sú zhotovené ručne a každý z nich je originál. Tieto predmety sú energeticky činné v pozitívnom význame. Amulet alebo talizman by mal slúžiť len jednej osobe, ktorá prostredníctvom očistenie predmetu mu dáva vlastné osobné vlastnosti. Osobného amuletu alebo talizmanu sa nemá dotýkať iná osoba.

Po zakúpení vložte amulet pod prúdiacu vodu, a ako voda tečie, hovorte: „zmývajú z teba všetky negatívne vplyvy, ktoré na tebe zostali.“

Potom amulet utrite do sucha kúskom handričky, vezmete medzi dlane a tak ho zahrievajte – odovzdajte mu svoju energiu.

Pri odovzdaní energie vložte do amuletu svoje želanie, ktoré vám má uskutočniť. Môže to byť uskutočnené silnou myšlienkou, alebo mu to jednoducho pošepkajte.

Po tomto aktivovaní amuletu ho noste pri sebe, a to vo dne aj v noci.

Amulet čistite večer, a to od zlých vplyvov z vášho okolia, a ráno od zlých vplyvov vášho podvedomia.

Len čistý amulet môže spoľahlivo pracovať.
Počas pôsobenia amuletu by sa ho nemala dotýkať iná osoba.

Amulety, ktoré sú smerované na určité želanie, sa po jeho splnení odloží, či naplní iným prianím.

Pred odložením sa amulet znova vystaví prúdu tečúcej vody, pričom sa hovorí: „Zbavujem ťa tvojho úlohy, si opäť čistý.“ Potom sa vráti do krabičky a čaká na svoje ďalšie použitie.

(Visited 458 times, 1 visits today)
Share