bolesti chrbta

Bolesti chrbtice, chrbta a tradičná čínska medicína

Bolesti chrbtice, chrbta a Tradičná čínska medicína

Z pohľadu Tradičné čínskej medicíny sa jedná o tak zvané BI syndrómy.
Patrí sem poúrazové bolesti svalov, kostí a šliach, pomliaždeniny, kŕče a stuhnutosť, degeneratívne zmeny chrbtice, ischias, reumatické bolesti, bolesti z preťaženia, zápaly.

Pomoc je zameraná na utíšenie bolesti a nápravu príčiny problému. Bylinné zmesi majú teda účinok na posilnenie pečene a obličiek, vyživenie šliach a kostí, utíšenie bolesti, rozptýlenie blokád krvi a čchi.

Bolesti chrbta sú výsledkom sústavného preťažovaniu organizmu z fyzických i duševných príčin. Hrá tu úlohu nedostatok pohybu, nesprávny pohyb, nadváha, starosti, zdvíhanie bremien, vrodené vady, sedavé zamestnanie, dlhá doba strávená v aute a mnoho ďalších „civilizačných“ príčin.

Často sa vyskytuje problém vyhřeznutí medzistavcovej platničky. Liečba bylinami a pomocnými metódami nám môže zabezpečiť zlepšenie stavu až do takej miery, že nemusí byť nutné ísť na operáciu.

Je možné tiež rozpustenie kostných výrastkov a odstránenie rastových bolestí u detí.

Z mojej skúsenosti. Klient, prišiel s ťažkosťami krčnej chrbtice typu častých blokáciou s nemožnosťou otočenie hlavy. Bol mesiac pred plánovanou operáciou s tým, že na nej ísť nechce. Po mesiaci veľmi intenzívny nápravy sa dostal do stavu, ktorý už nevyžadoval operáciu, a tá bola zrušená. Potom sme pokračovali so štandardnou intenzitou a teraz je už úplne v poriadku.

Doba liečby je veľmi individuálne a za absolútnu základ považujem tri mesiace, skôr dlhšie. Záleží na dobe Vašich ťažkostí. Čím dlhšie trvajú, tým dlhšie sa naprávajú.

(Visited 753 times, 1 visits today)
Share