Bylinková mágia čakanky

Čakanka, Cichorium intybus, je veľmi bežná rastlina rodiny púpav. Zvyčajne to vidíme s jasne modrými kvetmi, sfarbenými turistickými chodníkmi a poľnými cestami. Zdá sa však, že táto pokorná bylina je známa mnohými magickými schopnosťami. Múdrii ho používajú od starovekom Egypte, pretože sa predpokladalo, že má veľa prospešných a liečivých schopností. Odvtedy sa čakanka používala aj v starovekom Grécku a Rimanoch.

Je zaujímavé, že čakanková mágia očarila aj kresťanských mníchov, ktorí ju v 10. storočí používali ako náhradu za kávu. Koreň bol vyčistený, olúpaný a pražený v peci. Potom ho krájali na plátky a varili s kávou alebo bez nej. Niektorí ho stále používajú v kávových zmesiach, pretože zvyšujú jeho chuť.
Liečivé vlastnosti čakanky

Ako sme už povedali, predpokladá sa, že čakanka má veľa liečivých schopností. Preto ho používali ľudoví lekári v mnohých podmienkach. Pred akýmkoľvek pokusom sa vždy poraďte so svojím lekárom. Pozrime sa na niektoré z nich:

Problémy s trávením
Mierne preháňadlo
Reumatizmus (vonkajšie použitie)
Artritída (vonkajšie použitie)

Magické vlastnosti čakanky

Podľa starých grimoírov je čakanka úžasná bylina. Aby však bola účinná, musí sa s ňou zaobchádzať osobitným spôsobom. Pozrime sa na niektoré z jeho korešpondencie.

Prvok: Vzduch

Planéta: Slnko

Božstvá: Ra, Apollo, Helios

Na odomknutie moci tejto pokornej byliny by čarodejnica mala použiť silu troch. Tri kúzelné klávesy odomknú jeho kúzlo. Jeden kľúč je čas, jeden kľúč je nástroj a posledný je postoj. Čakanka by sa preto mala rezať zlatým nožom – keďže korešponduje so Slnkom a kov Slnka je Zlato, v predvečer Svätojánskeho pokoja – toto je Deň slnečných božstiev a entít – alebo deň a úplné ticho – aby sa ukázalo že ste tiež pokorní. Ak sa vám to podarí, čaká sa, že čakanka má znásobené schopnosti.
Jednou z najzaujímavejších schopností tejto bylinky je nasledujúci. Podľa starých grimoárov má čakanka nakrájaná na vyššie opísaný spôsob schopnosť otvoriť zamknuté dvere, ak sú umiestnené proti nim. Moderné čarodejnice sa však domnievajú, že je to v skutočnosti metafora. Preto sa kúsky koreňa čakanky – alebo ešte lepšie celého koreňa – prepravujú v očarovaných vreckách ako otvárač na cesty, aby sa odstránili prekážky.
Old Grimoires, použite čakanku na ďalšie zaujímavé schopnosti. Má sa za to, že ak sa čakanka používa určitým spôsobom, môže jej nositeľovi poskytnúť neviditeľnosť. Rituál však nie je opísaný.
Okrem toho pomazanie tela (za predpokladu, že naň nie ste alergický) šťavou čakanky, podporuje pozitívny výhľad a môže vám pomôcť, aby ste ho uprednostnili silnými mužmi.
Šmuhy s čakankou môžu zlomiť kliatby.
Vypálte ho na svojom oltári pre magické a prorocké sily.

(Visited 91 times, 1 visits today)
Share