Bylinky pre zdravé srdce

Zdravé srdiečko sa najlepšie udržuje fyzickým cvičením. Pravidelné prechádzky a aktívny život sú síce dôležitým prvkom zdravého srdca, však máme tú bylinky, ktoré posilňujú tento najdôležitejších orgánov nášho tela zvnútra. Dnes si povieme o piatich z nich.
kakao

Kakao obsahuje teobromín. Táto látka bola dlho považovaná za mierny stimulant a tonikum pre srdce. Kakao ako bylina zlepšuje funkčnosť ciev, ale majte na pamäti, že prípravky obsahujúce priemyselne spracované kakao nemajú vlastnosti ako surové kakaové bôby.
cayenské korenie

Indické korenie, ktoré sa bežne používa na dochucovanie jedla. Cayenské korenie je skvelý doplnok, ktorý pomáha stimulovať a posilňovať srdce. Harmonizuje krvný obeh a pomáha upokojiť búšiaci srdca. Najlepším riešením je začať len s 1/3 čajovej lyžičky. Zmiešajte ju s akoukoľvek šťavou a vypite.
cesnak

O cesnaku sme tu už písali mnohokrát a jeho liečivé vlastnosti sú nepopierateľné. Cesnak uznávali aj kultúry rannej histórie. Jeden strúčik cesnaku denne pomôže zvýšiť dobrý cholesterol (dobrý cholesterol dopravuje cholesterol z krvi do pečene, a tak chráni cievy pred jeho usadzovaním) a zabráni vzniku zlého cholesterolu ( „zlý“ cholesterol spôsobuje usadzovanie nadbytočného cholesterolu v stenách ciev, kde tvorí tzv. Sklerotické pláty ).
hloh

Táto bylinka je skvelou voľbou pre zlepšenie prekrvenia a kyslíka v tele vôbec, pri použití ako tonikum. Väčšina ľudí môže vidieť výsledky už po niekoľkých mesiacoch. Dostupnosť flavonoidov v tejto byline prispeje k zníženiu voľných radikálov v tele, ktoré môžu poškodiť malé kapiláry. Ľudia užívajúci túto bylinku môžu pozorovať zníženie cholesterolu, porovnanie krvného tlaku a zníženie ukladanie tuku v aorte. Užíva sa 15 kvapiek tejto tinktúry až 3x denne.
srdcovník obyčajný

Ideálna bylinka na posilnenie srdca. Dodnes je srdcovník obyčajný používaným kardiotonikom, teda liečivkou pre choroby spojené s vysokým krvným tlakom. Znižuje tepovú frekvenciu srdca a predlžuje dobu plnenia srdcových dutín krvou. Užíva sa 1 kávová lyžička na 1 šálku. Pije sa 2-3x denne.

(Visited 299 times, 1 visits today)
Share