Čaj ako povinná zložka každej domácej lekárničky

Príroda nám poskytuje rôzne bylinky na mnohé zdravotné neduhy a choroby. Už po stáročia sa využívajú byliny na lekárske, kozmetické a aj kulinárske účely. Pitie čajov má pre nás a náš organizmus množstvo fyzických, ale aj psychických výhod. Množstvo z nás práve v období jesene a zimy uprednostní pred kávou šálku teplého čaju, ktorý neodmysliteľne patrí k dlhým zimným večerom.

Netradičné variácie pre naše zdravie.

Čo sa nedá uprieť čaju je jeho skvelá chuť. Dnešná ponuka čajov je naozaj rozmanitá. Na trhu nájdeme rôzne čaje – či už jednodruhové, teda zloženie tvorí len jedna bylinka, alebo čajové zmesi zložené z bylín, sušených ovocných plodov, korenín a super potravín. Na trhu môžeme nájsť teda tisíce príchutí čajov – zelené čaje, čierne čaje, biele čaje, ovocné, bylinkové, Pu -Erh, roiboos, maté… Je len na nás, ktorý čaj si vyberieme.
Okrem skvele chuti je tu aj rad ďalších výhod:
– nemá kalórie – samotný čaj nemá žiadne kalórie, pre ktoré by ste sa museli trápiť. Ak vynecháte dochucovadlá a vystačíte si len so samotnou chuťou čaju, tak ho môžeme piť kedykoľvek.

– podporuje imunitu – už od dávnych dôb sa čaj používal ako liek pri chorobách a zraneniach. Veď kto z nás by si vedel predstaviť liečbu nádchy alebo chrípky bez teplého čaju? Pitie čaju pozitívne vplýva na tvorbu bielych krviniek. Samotný čaj má navyše antibakteriálne, protiplesňové a protizápalové vlastnosti.

– upokojujú žalúdočné problémy – ak Vás trápia žalúdočné problémy, skúste zázvorový čaj, ktorý upokojí a pomôže s tráviacou sústavou.

Pozitívny vplyv čaju na ľudský organizmus sa jednoducho nedá uprieť. Čaj je nie len našim spoločníkom počas zimných mesiacov, no je aj našim pomocníkom pri chudnutí, pomôže pri pomoci so spánkom a hlavne nás zakaždým zahreje.

Dôležitá je kvalita

Aj pri výbere čajov je dôležitá kvalita. Netreba sa zlákať pekným obalom, reklamným sloganom alebo akciovou cenou. Dnešná ponuka čajov ponúka množstvo rozdielov v kvalite. Čaje od renomovaných a skúsených dodávateľov ponúkajú overenú kvalitu bez zdravie ohrozujúcich látok. Pri Vašom nákupe uprednostnite skôr čaj v BIO kvalite vyrobený s ohľadom k prírode.

(Visited 42 times, 1 visits today)
Share