chudnutie

Chudnutie behom

Rozhodli sa sa po výdatnej Veľkej Noci schudnúť? Pribrali ste nejaké to kilo navyše a nie ste so sebou spokojná? Tento pocit aj my veľmi dobre poznáme. Avšak mi okrem iného máme aj riešenie a tým nie sú rôzne diéty ani tabletky na chudnutie  ale chudnutie behom. Jar začala a s ním začína aj obdobie cvičenia, konkrétne behu. Prečo si trocha nezabehať, keď je vonku tak pekne? Chudnutie týmto spôsobom funguje aj bez obrovskej námahy.

Povieme vám ako na to!

Robí vám chudnutie behaním problém?

Ak ste obézny neodporučujeme vám vytrvalostne behať. Behanie môže veľmi zaťažiť vaše kĺby, preto je lepšie poradiť sa s vašim lekárom skôr ako sa do toho pustíte. No, ak ste sa už na 100% rozhodli, že chcete predsa len behať, doporučujeme najprv zvoliť rýchlu chôdzu. A takto chodiť pravidelne už od začiatku. Päť krát do týždňa si výjdite von a rýchlu prechádzku a svoje ciele postupne zvyšujte. Nezaťažujte telo príliš, začnite pomaly a obmedzte nezdravé jedlá!

Začína sa úplne chudnutie

Na začiatok by sme vám veľmi neodporučili behať vytrvalostne. S behom treba začať pomaly. Navyše čím dlhšie a pomalšie beháte, tým rýchlejšie sa dá telo do pohybu a vy začnete svoje vysnívané chudnutie. Vyberte si správnu bežeckú obuv, poriadne sa pred behaním rozcvičte. Odporúčame skúsiť nejaké tie strečingové cviky a môžete začať.

Vzhľadom k tomu, že kondička nie je ešte vybudovaná a telo nesie nejakú tukovú záťaž ktorej sa musí zbaviť, tak začíname miernejšie a to v podobe 10 minút poklusu a potom pomalej zvyšovaní intenziy behu. Alebo druhý spôsob a dokonca oveľa účinnejší a to v podobe 1 minúta neustály beh a 1 minúta prirodzenej chôdze. Ak bežíte a máte problém s dýchaním, tak si v hlave odpočítavajte 3 kroky s nádychom a 3 kroky s výdychom.

Chudnutie či skôr naberanie kondičky?

Beháte už nejaký ten čas a vaša kondička začína naberať nejaký ten tvar, avšak stále to nie je nič moc? Gratulujeme, až teraz ste pripravená na vytrvalostný beh, pri ktorom sa buduje vaša kondička, no chudnutie prebieha stále. Podľa názvu iste viete, že sa bdue jednať o dlhé trate a tak máte čo robiť. Skúste behať 45 minút až hodinu pomalším tempom. Stratili ste pri behu kontrolu nad dychom a začalo vás pichať v boku? Nevadí, zmiernite tempo a pokračujte ďalej chôdzou, pokiaľ bolesť nezmizne. Netrápne svoje telo zbytočne.

Miernejším tempom pokračujte niekoľko nasledujúcich dní a ak sa na to vaše telo bude cítiť, tempo môžeme pomaly zvyšovať spoločne s veľkosťou trasy. Avšak nech sa to vždy podobá behu a tie zasa šprintu!

Chudnutie len vďaka pravidelnosti a zdravej výžive

Nezabudnite behať pravidelne, tak 3 krát do týždňa a taktiež nezabúdajte na zdravú

Stravu alebo popri behu môže byť skvelá aj Atkinsonova diéta . Je dôležitejšia ako ste si mysleli. Ak si po kvalitnom behu dáte hranolky s vyprážaným syrom nijako vášmu telu nepomôžete. A ani žiaden výsledok sa koniec koncov nedostaví.

Buďte však trpezliví , vyživujte sa zdravo, pite veľa vody a hlavne chudnite pomocou behania a my vám zaručujeme, že čoskoro na sebe uvidíte zmenu. Ako by nie, veď za hodinu behanie spálite až 3 000kJ!

(Visited 95 times, 1 visits today)
Share