Cítiš sa ohrozený vyčerpaním?

Rozčúliš sa bez skutočného dôvodu? Často si podražený, alebo nahnevaný?

Je pre teba ťažké robiť rozhodnutia a sústrediť sa?

Máš problémy so spánkom?

Kedy si sa naposledy smial tak, že ta bolelo brucho?

Je nevyhnutné, aby sme sa naučili relaxovať a zvládať stres. Časom vás problémy dobehnú a to môže viesť k úzkosti, depresii a množstvu vážnych zdravotných problémov.

 

Čo by ste mali robiť po náročnom dni?

Kľúčom je nájsť čas na prestávky po náročnom dni, malé zmeny a návyky a spôsoby, ktoré na vás fungujú.

Praktické tipy na relaxáciu:

Choďte von do prírody. Aj krátka prechádzka vám pomôže cítiť sa pokojnejšie a môže vám pomôcť lepšie spať .

Nájdite si 10 minút na prechádzku. Dýchajte čerstvý vzduch. Okamžite sa budete cítiť pokojnejšie.

Venujte 10 minút meditácii – pomôže to zamerať vašu pozornosť na veci, ktoré sa práve teraz dejú, a je to efektívny a prirodzený spôsob, ako znížiť stres.

Cvičenie môže byť relaxačné – plávanie, joga a strečing sú moje obľúbeným „liek“ na stres a príjemný odpočinok.

Správne využívajte technológie. Nedovoľte, aby vás riadila technológia. Rozhodnite sa, kedy večer vypnete – vypnite zvonenie telefónu a nechajte ho v inej miestnosti, než v tej, v ktorej spíte.

Smiech – smiech je skvelý odbúravač stresu. Stretnite sa s priateľmi, sledujte obľúbeného komika, alebo sledujte niečo zábavné online

Používajte éterické oleje – alebo použite difúzor – levanduľa, bergamot, jazmín, grapefruit sú len niektoré z vôni, ktoré pomáhajú podporovať spánok a relaxáciu.

Čo tak využiť ponuku kúpeľov. Relax strávený v kúpeľoch je na nezaplatenie. Aj doma si môžete urobiť kúpeľ s niektorými éterickými olejmi, zapálenými sviečkami a relaxačnou hudbou.

Čo tak urobiť deň s relaxačným namočením do kúpeľa s niektorými éterickými olejmi, zapálením sviečok a nejakou relaxačnou hudbou?

Naplánujte si čas, aby ste stretli svojich priateľov – interakcia s priateľmi vám skutočne pomôže oddýchnuť si. Trávenie času s ľuďmi, ktorých máte radi, je dokonalým prostriedkom na odbúranie stresu. Interakcia vám samozrejme môže pomôcť oddýchnuť si.

 

Ak nemáte zdravie, nemáte nič.

(Visited 33 times, 1 visits today)
Share