mesačný horoskop december 2019

Mesačný horoskop december 2019

Baran (21. marca – 20. apríla)

V decembri 2019 je k dispozícii dostatok surovej energie, ale bude len na vás, aby ste ju vylepšili a definovali, ako to ovplyvní vás a ľudí vo vašom okolí.

Jupiter dosiahne tento mesiac v strede svojho domu vzťahov. Jupiter ponúka energiu expanzie a šťastia, ale s potenciálom príliš tvrdého tlačenia a straty perspektívy. Majte na pamäti toto, keď južný uzol vstúpi do vášho domu vzťahov 27. dňa. Problémy sa môžu objaviť okolo starého, nevítaného vzťahu.

Trpezlivosť s ostatnými nemusí byť v tomto mesiaci ľahká, ale príde. Retrográdna ortuť vo vašej 9. dome zamotáva komunikáciu a podkopáva porozumenie až do 20. rokov. Mars vstúpi do toho istého domu 25. dňa, čo vám dáva možnosť zvoliť si toleranciu pred sebadôverou.

Výklad tarotu pre vás tu!

Býk (20. apríla – 21. mája)

Ako začína mesiac, Neptún, planéta klamov a zmäteného myslenia, vytvára tvrdý uhol voči úmyselnému Marsu a materialistickej Venuši v Škorpióne, ktorí sú proti vášmu Slnku. Toto je astrologický recept na vášeň, ale nie nevyhnutne druh, v ktorý by ste mohli dúfať.

Bolo by vhodnejšie nazvať tento „vášnivý otras“. Energetické polmesiaca niekde medzi ranným 8. a poludným 10., keď Mesiac prechádza cez Škorpióna, čo je jeho znakom oslabenia. Ach, húževnatá, skontrolujte svoje ego pri dverách a nechajte svoje pasívne agresívne ja doma.

Našťastie retrográdna Saturn je vo vašom treťom komunikačnom dome, ktorý vám pomôže nájsť nový spôsob vyjadrenia toho, v čo veríte a čo je pre vás dôležité. Jupiterov tranzit vášho 6. domu je priaznivo ovplyvnený Neptúnom a môže vás prinútiť premýšľať a snívať o svojej budúcnosti. Vo vzduchu je niečo zvláštne, ale neistota zmeny môže byť strašidelná. Prečítajte si knihu alebo navštívte dielňu, ktorá vás podporuje v novom, uvoľnenejšom, menej obhajovanom stave mysle.

 

Blíženci (21. mája – 21. júna)

Ortuť, vládca vášho Slnka, je v siedmom dome vzťahov retrográdna. Komunikácia s vašimi významnými inými klientmi nie je tým, čím by mohla byť. Existuje veľa konverzácií, ale nie dostatočné porozumenie.

Saturn vrhá aspekt na ortuť, ktorý vám však pomôže dostať sa ku koreňu situácie. Nechajte svoje srdce, aby sa stalo vašim orgánom reči a sluchu. Saturn je retrográdny vo vašom 2. dome talentov, sebaúcty a peňazí. Odteraz do jari si vytvorte herný plán, ktorý vám prinesie tie talenty, ktoré sú viac v jadre toho, kým skutočne ste. Rozhodnite sa, čo by vám pomohlo cítiť sa slobodne a celistvo a nechajte ho pôsobiť.

Ochrana peňazí a kontrola rozpočtu sú teraz dôležité. Piaty domový tranzit Jupitera naďalej zvyšuje možnosť romantiky a tvorivého vyjadrenia najmä od 16. dňa.

 

Rak (21. júna – 23. júla)

Vaše znamenie nie je miesto pre retrográdnu prepravu Saturn. V nasledujúcich niekoľkých mesiacoch bude potrebné vykonať osobný inventár, aby sme sa rozhodli, ktoré viery a vzorce sú „držiteľmi“ a ktoré nie. Neváhajte snívať, ale na „deň za časom“ sa musíte zamerať. Vaše domy romantiky a vzťahov sú zvýraznené tento mesiac.

Existuje určitá neistota alebo nejasnosti, ktoré treba vyriešiť. Nie je niekto priamočiary o svojich potrebách alebo koná „potrební“? Je tu vášeň, ale nechajme ju používať skôr na blažené zážitky ako na „šikovnosť“. 12. až 14. deň môžu byť v tomto ohľade najťažšie.

Vianoce sa blížia k domovskému životu – vašej obľúbenej oblasti – a vzťahy sú pozitívne podporované. Celý mesiac sa stane tento mesiac deň po Vianociach v znamení Slnka. Buďte s rodinou. Postarajte sa o ostatných. Nakŕmte sa a bavte sa s priateľmi. Pravdepodobne stretnete zaujímavých nových priateľov alebo kontakty pred koncom mesiaca.

Lev (23. júla – 23. augusta)

Rozšírené myslenie a komunikácia sú hlavnými témami tohto mesiaca, keď Jupiter pokračuje vo vašom treťom dome.

Nielenže je to dobré obdobie na odloženie víka obmedzeného myslenia, tranzit Slnka, Marsu a Venuše vášho 5. domu pravdepodobne inšpiruje vaše tvorivé ja. Prítomnosť Venuše tu posilňuje možnosť romantických stretnutí v polovici mesiaca a potom.

Asteroid Chiron v posledných stupňoch vášho 6. domu, december 2019 poskytuje príležitosť rozšíriť si vedomosti o liečení alebo zvážiť liečebnú prax. Akékoľvek zdravotné problémy by sa mali riešiť už teraz s odborným poradenstvom.

 

Panna (23. augusta – 23. septembra)

Dobrého, expanzívneho Jupitera, ktorý je teraz v centre vášho druhého domu peňazí, sa 27. júna pripojí k južnému uzlu.

Začnite skoro a preverte výdavky a zvyky, ktoré vás môžu priviesť nesprávnym smerom. Na začiatku mesiaca je veľa inšpirácie na zváženie rozvoja nových talentov alebo zručností, ktoré môžu prispieť k vášmu kreatívnemu naplneniu. Aj keď môžete milovať poriadok a vyhýbať sa prekvapeniam, je to magický čas pre spontánnosť tvorivého prejavu. Vaše myšlienky a slová majú tento mesiac veľa vášne.

S retrográdnym ortuťom musíte byť spokojní vo svojej vlastnej múdrosti a pravde, bez toho, aby ste očakávali, že to ostatní „dostanú“. Buďte trpezliví … najmä neskôr v mesiaci a najmä s členmi rodiny.

 

Váhy (23. september – 22. október)

Filozoficky, sondovanie Jupiter dosahuje polovicu značky vo vašom znamení Slnka, kde strávi ďalších 10 mesiacov. Jupiter riadi váš 3. komunikačný dom a myseľ a pomáha vám sformulovať všetko, o čom by ste chceli učiť, hovoriť alebo písať. Je to tiež vhodný čas na rozširovanie podnikateľských obzorov.

Priaznivý, kreatívny aspekt od Neptúna po Jupitera na 1. mieste tieto aktivity podporuje, ale retrográdny ortuť vo vašom komunikačnom dome vám môže na krátku dobu priviazať jazyk alebo sa aspoň pomýliť vo vašom myslení. Keď Mars vstúpi do tretieho domu 26. dňa, môžete ľahšie zmeniť myšlienky na písomné slová alebo činy.

Ak hľadáte príležitosť na transformáciu svojho vzťahu s vašou rodinou, posledný týždeň v mesiaci by mohol byť príležitosťou na prielom. K dispozícii je starý problém alebo dva, ktoré si môžete oddýchnuť, aby ste v sebe mohli obnoviť toľko potrebného mieru a harmónie.

 

Škorpión (22. október – 21. november)

Tranzit Mars a Venuša cez vaše znamenie Slnka už prebieha od začiatku mesiaca. To podnietilo vašu intenzitu a vášeň.

Neptún teraz tieto dva aspekty – božský vojny a bohyne mieru a lásky. To všetko spôsobuje dezorientujúci vstup do najšťastnejšieho mesiaca zo všetkých. Toto obdobie môže byť vskutku vynikajúcou lekciou tolerancie a porozumenia ostatným, ak veci neberiete príliš vážne. Hľadáte počas prázdnin viac rozčarovania alebo radosti?

V tom, čo hovoríte a zdieľate s ostatnými, existuje veľká sila na uzdravenie a povznesenie. Ste v zlomovom bode v prístupe k sebavedomiu, ktoré vám umožní slobodnejšie vyjadriť túto časť z vás. Či už so svojím kmeňom oslavujete Chanuku, Vianoce alebo Kwanzu, bude to pre vás veľmi špeciálny čas.

 

Strelec (21. november – 21. december)

Všetko najlepšie k narodeninám vizionárovi, zábava milujúca Strelca! Jupiter, vládca vášho Slnka, teraz prichádza do stredu vášho domu priateľov.

Toto je váš čas na miešanie, miešanie a inšpiráciu pre ostatných so svojím „veľkým obrazom“ pohľadu na život. V prvom týždni v mesiaci vás Neptúnov priaznivý vzťah k expanzívnemu Jupiteru vedie k tomu, aby ste si predstavili veci, aké by mohli byť, a povedal: „Prečo nie!“ Ako už bolo povedané, nezabudnite, že Saturn … nositeľ lekcie zverokruhu … číha z vášho mocného 8. dom zmien, ktorý vám pripomína, že najlepšou stratégiou pre inšpiráciu a inšpirovanie je udržať nohy na zemi. Saturn je retrográdny, takže je dôležité, aby si realita skontrolovala svoje plány a nápady.

Ohnivý, energický Mars sa presunie do Sag na 25. rachotení vašej intenzity, takže si uvedomte svoj vplyv na ľudí okolo vás. Vo vašom ôsmom dome transformácie 26. dňa je spln. Ste pripravení na výrazný posun v poslednom týždni v mesiaci.

 

Kozorožec (21. decembra – 19. januára)

V prvom týždni v mesiaci, zhovievavý, expanzívny Jupiter prechádza srdcom vášho desiateho domu kariéry a dostáva veľkú podporu od Slnka a Neptúna. Kreatívne príležitosti sú bohaté. Ak máte umelecké alebo liečivé talenty, je to skvelý čas na ich rozšírenie alebo na premenu na kariéru.

Nech už sú vaše sny a túžby v kariére akékoľvek, teraz na ne nedávajte žiadne obmedzenia. Len im nechajte perikovať a nechajte zázrak rozvinúť sa sám. K zázrakom dochádza tým, že im umožňujú, aby sa tak stalo, a nie tým, že by sa stali. Saturnova retrográdna preprava do vášho siedmeho domu kladie dôraz na prestavbu vzťahov do marca 2020.

Tento tranzit nie je ani tak o napätí s ostatnými, ale o uznávaní a porozumení vzájomných potrieb a zodpovedajúcej obnove vzťahu. Okolo 27. budete pravdepodobne na to mať viac perspektívy.

 

Vodnár (19. január – 19. február)

Teraz sa začínajú objavovať nové talenty a záujmy, ktoré sa postupne objavia v plnosti.

Váš šiesty dom … zdravie a liečenie, ako aj smer zamestnania a života … je zvýraznený tento mesiac. Saturn retrográdny v tomto dome do marca vás žiada, aby ste hlbšie zvážili tieto oblasti svojho života. Toto bude veľké obdobie na vyriešenie problémov týkajúcich sa zdravia, na vypracovanie preventívneho prístupu k zdraviu, na zameranie sa na stravu, na začatie cvičenia a pod.

Na druhej strane sa môžu objaviť pochybnosti o vašej práci. Pretože Saturn vládne vo vašom 12. dome ducha, je dôležité hľadať riešenia. Udalosti alebo realizácie v posledných dňoch mesiaca vám pomôžu lepšie pochopiť veci. Na konci mesiaca sa stýkajte. Nikdy nevieš, aké dôležité spojenia by si mohol urobiť. Prečítajte si túto novú inšpirujúcu knihu, o ktorej ste počuli, aby ste prebili oheň v bruchu.

 

Ryby (19. februára – 21. marca)

Témy slobody a tvorivosti oplývajú, ale možno nie podľa vášho ideálu. Retrográdna pasáž Saturn vo vašom 5. dome kreativity je o vývoji stratégií pre vašu tvorivú časť. Nebojte sa, Saturn, princ lekcie zverokruhu, vám nakoniec prinesie to, čo hľadáte, keď sa priblížite k jaru.

Zatiaľ vás vedie dovnútra, aby ste urobili všetko, čo potrebujete, aby ste si vytvorili priestor pre naplnenie, ktoré príde. Stále je tu pre vás kúzlo. V prvom týždni v mesiaci tvorí Jupiter užitočný a tvorivý aspekt pre Neptúna, ktorý vládne nad vašim Slnkom a nachádza sa vo vašom 12. dome duchov.

Všade okolo vás sú liečivé energie a príležitosti. Používajte svoju citlivosť skôr na liečenie a mágiu než na potenie malých vecí, nad ktorými nemáte kontrolu. Jupiter v Libre vo vašom ôsmom dome ponúka možnosť rozšíriť svoju intuíciu alebo sa stratiť v dráme, takže si vyberte s vedomím.

(Visited 609 times, 1 visits today)
Share