Je čas chudnúť

Zaujímalo by vás, prečo váš priateľ môže jesť čokoládu a nepriberie, a vy si dáte len troška sladkého a hneď vám to ide do bokov? Odpoveďou je váš metabolizmus.

Hoci genetika, vek, hmotnosť, strava či cvičenie hrá pri udržiavaní štíhlej línie veľkú úlohu, sú veci, ktoré tomu veľa napomáhajú.

 

 

Pohyb

 

Znie to dosť jednoducho, ale je to veľmi dôležité pre váš metabolizmus. Vysoko intenzívny intervalový tréning zvyšuje spaľovanie kalórii. Energia sa spaľuje ešte dlho po ukončení cvičenia. Ak niekto trávy čas v posilňovni pitím nápoju, pravdepodobne telo moc „nezohreje“. Vhodným cvičením je tiež jóga, ktorá znižuje stres a zároveň zvyšuje kondíciu a pružnosť ale tiež napomáha vášmu metabolizmu dostať sa do rovnováhy.

Pitný režim

 

Hydratácia robí vašu pleť vláčnou, orgány môžu pracovať efektívne a pri dobrom pitnom režime je metabolizmus v tip – top stave. Výskum ukázal, že je lepšie pitie studenej vody, vaše telo ohrieva vodu na dosiahnutie vyššej teploty – to znamená výdaj energie. Snažte sa preto vypiť osem až desať šálok chladnej alebo ľadovej vody počas dňa pre skvelý výsledok. Kofeín je tiež užitočný nástroj pre zrýchlenie metabolizmu. Zelený čaj tiež stimuluje metabolizmus prostredníctvom katechínov v ňom obsiahnutých. Zelený čaj oxiduje tuky, ale chráni aj telo pred chorobami.

Začnite žiť zdravo
Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Raňajky dodávajú energiu telu, ktorého po spánku potrebuje. Počas dňa jedzte vyváženú stravu vrátane bielkovín, komplexných sacharidov, antioxidantov či vlákniny. Na raňajky sú veľmi obľúbené vajcia, špenát či avokádo s toastom.

Napumpujte telo

Konzumácia stravy bohatej na bielkoviny a železa má zásadny význam, pokiaľ ide spaľovanie tukov, telo musí mať dostatočný príjem energie, aby tuk dokázalo spáliť. Konzumácia celozrnných potravín namiesto rafinovaných produktov napomôže spáliť 50 percent kalórii prirodzenou cestou. Potraviny, ktorá majú vysoký obsah železa – šošovica, tmavá listová zelenina, fazuľa a pod. veľmi prospešne pôsobia na metabolizmus.

Spánok

 

Veľmi dôležitým faktorom pre chudnutie je spánok. Zdravý spánok zaručí dobré fungovanie organizmu a tiež metabalizmu.

(Visited 103 times, 1 visits today)
Share