Nebojte sa extrakcie zubov múdrosti

Väčšina ľudí si so zubmi múdrosti vytrpela svoje. Vo väčšine prípadov ide o bolesť pri prerezávaní. Korene osmičiek sú nebezpečne blízko vetvy hlavového nervu. Ak osmička pri raste tlačí na nerv alebo koreň susedného zubu, bolesť vyráža do tváre, hlavy a ucha. Prerezávanie zubov múdrosti sprevádzal neraz zápal, opuch a horúčka. Keď nám už konečne tie zuby múdrosti vyrastú, pre sťažený prístup pri čistení sa zvyknú rýchlo pokaziť. Vtedy sa odporúča dentálna hygiena, ktorá zabráni kazu a neskorším zápalom.

Môžu nastať 4 scenáre pri zuboch múdrosti.

Ak ste jeden z 10 šťastlivcov, čo majú dostatočné miesto v ústnej dutine a zuby sú v vhodnom postavení. Vtedy vám nehrozia žiadne komplikácie.

Tiež sa môže stať, že budete mať aj dostatok miesta aj zuby budú vo vhodnom postavení ale nebudú sa vedieť prerezať cez mäkké tkanivo. Vtedy váš zubár chirurgicky uvoľní mäkké tkanivo v lokálnej anestézií.

Môže nastať situácia, že sa vám osmičky prerezali, no nie dostatočne. Ak sa korunky zachytia do kliešti v tom prípade je možné jednoduché vytrhnutie.

V prípade, že sa osmičky nevytlačia dostatočne musia sa vybrať chirurgický. Nemusíte sa toho báť. Zubár ešte pred zákrokom vpichne injekciu s anestetikom do ďasna. Po pár minútach budete mať miesto znecitlivené. Zuby múdrosti narobia veľa problémov ale netreba sa uponáhľať s ich trhaním. V budúcnosti môžu poslúžiť ako závesný aparát pre keramické implantáty.

(Visited 65 times, 1 visits today)
Share