Pozitívna energia pre pozitívne zmeny

Zažijete a vytvoríte všetky druhy rôznych energií, ktoré ovplyvňujú, ako cítite a čo robíte počas celého dňa. Niektoré energie sú silné a ľahko rozpoznateľné, zatiaľ čo iné sú jemnejšie a často sa intuitívne cítia. Verím, že je spravodlivé povedať, že všetko je v istom zmysle energiou.

To, čo hovoríte, veci, ktoré si myslíte, veci, ktoré robíte – dokonca tie veci, ktoré nevykonávate – produkujú energiu, ktorá ovplyvňuje vás a ľudí okolo vás. Ak pracujete na vytváraní pozitívnejšej energie, uvidíte zlepšenia vo svojom živote a dotknete sa viac životov, než si myslíte, že je to možné.
Čo myslím tým energiou?

Rád si myslím o energii ako o čomkoľvek, čo vyvoláva reakciu vo vnútri vás. Inými slovami, čokoľvek, čo vás klepá, premýšľa, cíti alebo reaguje. Energia prichádza k nám v rôznych formách. Židle, na ktorej sedíte, hudba, ktorú počúvaš, alebo kniha, ktorú práve čítate, vyvoláva vo vás nejakú reakciu.

Vezmite si napríklad hudbu. Ako sa vaša obľúbená pieseň cíti? Aký typ energie sa vám najviac páči z hudby? Ak neviete, o čom hovorím, začnite sťahovať do vášho iTunes a vložte pieseň, ktorú máte radi.

Urobte si prestávku od čítania tohto, zatvorte oči pre celú skladbu a uvidíte, čo cítite. Hudba je jednou z najsilnejších a najrozumiteľnejších foriem energie, čo je možno dôvod, prečo je založená na toľkých posvätných tradíciách. Výkonný hudobník môže vytvoriť rovnaké pocity v mnohých rôznych osobách.
Staňte sa energizované!

Hudba je najjednoduchší spôsob, ako rýchlo posunúť svoju energiu. Športovci často počúvajú určité skladby predtým, ako pomáhajú pri usporiadaní adrenalínu; umelci počúvajú hudbu, aby pomohli dostať svoje kreatívne šťavy; a mnoho autorov píše s pomocou hudby.

Zatiaľ čo hudba je najjednoduchší spôsob, ako pochopiť tento koncept, rozhodne nie je to jediný spôsob, ako sa stať energizovaný.

Často, keď sa zobudím, potopím záclony a nechám slnko zaplaviť do miestnosti. Je to skvelý spôsob, ako sa ráno energizovať prvá vec. Nedovoľujem však, aby dážď popával moju energiu. Ak prší, pokúšam sa byť plne informovaný o kráse predo mnou, takže sa tiež stáva pozitívnym vplyvom.

Možno budem nasledovať niekoľko dažďových kvapiek po okne alebo sa pozerám na vlnky v lúpvi pod mnou. V každom prípade som plne prítomný. Domnievam sa, že prítomnosť je najdôležitejšia vec, ak chcete cítiť energiu pozitívnym spôsobom. Keď ste tu a teraz, všetko je krásna energia!
Ako môžete získať energiu pozitívnym spôsobom?

Vytvorte zoznam všetkých vecí, ktoré vám umožňujú cítiť sa dobre a používajte ho ako sprievodcu, keď sa naučíte stať sa energizovaný z viacerých vecí.

Ak je v prírode niečo, čo vás energizuje, skúste stráviť trochu viac času vonku. Ak vás slnko energizuje, je dobrá šanca, že kvetiny, stromy a zvieratá urobia to isté.

Niektoré z vecí, ktoré prinášajú pozitívnu energiu do môjho života, zahŕňajú:

jóga
meditujúci
Kreatívne písanie
Vedenie časopisu snov
Čítanie
Zameranie sa na vďačnosť

Prečo sa zamerať na pozitívnu energiu?

Pozitívna energia je nákazlivá. Keď budete neustále prijímať pozitívnu energiu z vášho okolia, bude viditeľná vo vonkajšom svete.

Môj dobrý priateľ Alex je možno najlepším príkladom toho. Je prítomný tak, že vyžaruje krásnu energiu vo všetkom, čo robí. Každý to rozpozná a všetci milujú, že okolo neho. Vyčerpajú svoju energiu.

Nedokázal by som vám povedať, koľkokrát mi ľudia rozprávali príbehy o tom, ako Alex urobil svoj deň, či sa im usmieval, alebo sa im jednoducho cítili dobre. Po mnohých neskorých nočných rozhovoroch s Alexom je najlepšou radou, ktorú môžem zdieľať, pokiaľ ide o to, aby som bol úplne v tejto a teraz.

Ak chcete vytvoriť priestor pre pozitívnu energiu dostupnú v tejto chvíli, budete musieť uvoľniť negatívnu energiu, ktorú držíte z minulosti – či už je vzdialená alebo nedávna.

Môže to vyzerať ako ohromujúca úloha, ale nemusí to byť, ak sa zameriavate výlučne na túto chvíľu a pýtate sa sami seba: Čo robí, čo vidím pred sebou, cítim sa dobre? A ak nevidím nič, čo prináša tento pocit, ako inak môžem pristupovať k nemu?

Mnoho ľudí myslí na energiu ako na duchovný pojem, ako je Božia energia Krista, Budhu alebo Krišny. Nie je to nevyhnutne iný svetský koncept. Je to niečo, čo vytvárame v našich každodenných činnostiach.

Ak sa naučíte plne oceniť tento okamih, uvidíte, že máte hlbokú silu, aby ste prejavili pozitívne pocity vnútri – aby ste vytvorili energiu inšpirovanú božskou myšlienkou, ak chcete, ktorá ovplyvňuje všetko a všetkých okolo vás. Týmto spôsobom hráme oveľa väčšiu úlohu vo väčšom zobrazení, než si uvedomujeme.

(Visited 121 times, 1 visits today)
Share