Zelené (super) potraviny – prečo ich začať jesť už dnes

Konzumácia čerstvej a organickej zeleniny je často časovo náročná, ale zato kritická pre naše zdravie. Zelené potraviny predstavujú rýchlu a jednoduchú alternatívu, ako dostať do tela všetky potrebné živiny. Pre organizmus sú nesmierne prospešné a právom im patrí názov superpotraviny.

Chcem vedieť viac o zelených potravinách

Čím sú zelené potraviny výnimočné

Za svoj názov vďačia, ako inak, zelenej farbe. Tú má na svedomí vysoká koncentrácia chlorofylu, ktorý je pre naše telo mimoriadne prospešný. Zelené potraviny pomáhajú telu zbavovať sa toxínov a sú bohaté na vitamíny a minerály. Navyše sú zásadotvorné, takže organizmus odkysľujú. Napomáhajú k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu, lepšiemu spánku, krajšej pleti a úbytku na váhe. Sú dostupné vo forme tabletiek, prášku a rôznych nápojov.

Najznámejšie zelené potraviny

Medzi najrozšírenejšie zelené potraviny patria chlorella ,spirulina, mladý zelený jačmeň a pšenica. Vďaka mimoriadne prospešným vlastnostiam sem radíme aj prášok z koreňa maca.

Chlorella

Chlorella je sladkovodná riasa známa predovšetkým svojimi detoxikačnými vlastnosťami. Má vysoký obsah chlorofylu, urýchľuje hojenie a bojuje proti rakovine. Taktiež pomáha pri chudnutí a posilňuje obranyschopnosť. Obsahuje veľa proteínov  a pomáha obnovovať hormonálnu rovnováhu.

a1

Zelený jačmeň

V listoch mladého jačmeňa sa nachádza mimoriadne vysoká koncentrácia všetkých živín, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie ľudského tela. Obsahuje veľké množstvo chlorofylu, draslíka, vápnika, kyseliny listovej, fosforu, zinku a vitamínu C. Zároveň je silný antioxidant, čím zabraňuje starnutiu pokožky a bojuje s nebezpečným UV žiarením.

a2

Zelenezdravie.sk

Zelené potraviny sú čisto prírodné a plné živín, ktoré naše telo potrebuje, ale bežne nedostáva. Ich pravidelnou konzumáciou sa môže človek zbaviť zdravotných ťažkostí a získať stratenú rovnováhu. V skratke –  vďaka zeleným potravinám sa človek cíti lepšie, zdravšie a vyzerá krajšie. A kto by to nechcel?

(Visited 52 times, 1 visits today)
Share