Prečo páliť vonné tyčinky

Pálenie vonných tyčiniek je súčasťou očistných techník vo Feng shui. Vonné tyčinky sa používajú pri najrôznejších rituáloch duchovného, ​​spirituálneho či náboženského významu. Pálenie kadidiel a bylín sa traduje už tisíce rokov. V Českej republike však porozumenie a používanie vonných tyčiniek nie je bežné. Väčšina ľudí nevie, prečo by mali páliť vonné tyčinky.

Bohužiaľ traduje presvedčenie, že vonné tyčinky slúžia k aromatickému prevoňanie priestoru. Pravdou však je, že vonné tyčinky pôsobí na telo i myseľ, ovplyvňujú človeka po fyzickej i psychickej stránke.

Na základe vedeckých výskumov, na ktorých sa podieľali napr. Vedci z univerzity John Hopkins (USA) a Hebrejskej univerzity (Izrael), sa zistilo, že pálenie vonných tyčiniek má významný vplyv na psychiku, sexualitu a organizmus človeka. Pálenie vonných tyčiniek podporuje mozgové funkcie, uvoľňuje a lieči telo, stimuluje sexualitu aj celkovú pohodu.
Účinky pálenie vonných tyčiniek:

Zlepšenie koncentrácie a schopnosti sústrediť sa (napr. Orchidea).
Podpora tvorivého myslenia, predstavivosti, tvorivého procesu (napr. Vanilka).
Prečistenie priestoru.
Niektoré druhy vonných tyčiniek majú antibakteriálne, dezinfekčné účinky ničiaci huby, plesne, roztoče.
Prevencia ochorení a infekcií.
Napr. Myrha ničí baktérie, mikróby, choroboplodné zárodky.
Zmiernenie bolestí hlavy a záchvatov migrén.
Zmiernenie depresie, úzkosti, nepokoja, vnútorného napätia (napr. Patchouli, OM).
Obmedzenie nespavosti.
Povzbudenie sexuálnej túžby (napr. Jazmín).
Podpora sebavedomie (napr. Bergamot, Škorica).

Tu sú vymenované niektoré z účinkov používanie vonných tyčiniek. Počas pálenie vonných tyčiniek sa uvoľňuje dym, ktorý je nosičom energie konkrétne vonné tyčinky. Dym má schopnosť prestupovať všetkým, čo je v danom priestore.
Vonné tyčinky a vetranie

(Visited 194 times, 1 visits today)
Share