K čomu slúži Feng Shui

Feng shui je starobylá náuka overená užívaním a praktizovaním už 5000 rokov. Správne označenie náuky je Feng shui, ale v Českej republike sa s ňou môžu ľudia stretnúť pod skomolenym názvami ako feng šuej, feng shuej alebo dokonca feng šu.

Feng_shui_Feng_shuejVelice jednoducho a výstižne je možné vysvetliť Feng shui ako techniku ​​pre vytvorenie a udržanie rovnováhy. Každý hľadá v živote rovnováhu. Najčastejšie ľudia strácajú rovnováhu medzi svojou prácou a rodinou alebo osobným, voľným časom či koníčky versus rodinou alebo opäť práce. Rovnováha je nesmierne dôležitá, pretože bez nej nastávajú problémy. Problémy prameniace zo straty rovnováhy sa môžu prejaviť vo finančných ťažkostiach, v chorobe, v poškodených alebo chýbajúcich vzťahoch.

S nerovnováhou bojuje rad ľudí zdanlivo neviditeľne, čo však neznamená, že tieto problémy majú menšiu váhu či dôležitosť, alebo dokonca že by neexistovali. Neviditeľné problémy majú rovnakú niekedy dokonca aj väčšie ťažobu ako fyzické problémy. Môžu sa prejavovať a týkať radu vecí, avšak väčšinou majú vzťah k človeku samotnému (ako sám seba vníma, čo si praje, čím sa blokuje, ako sa hodnotia alebo kritizuje, a pod.).
Neviditeľné problémy zo straty rovnováhy, príklady:

Čo by človek chcel urobiť a čo by mal urobiť.
Ako by si človek želal, aby ho ostatní vnímali, a ako ich druhými prijímaný.
Dosiahnutie cieľa alebo želania proti ústupkom, ktoré musí človek akceptovať.
Chuť žiť inak a strach, ktorý zničí všetky zmeny.

Vnútorné konflikty majú svoj počiatok v strate rovnováhy, ktorá sa prejaví aj vo vonkajšom svete okolo vás, či už ako údajné, pocitové alebo konkrétne problémy, konflikty, prekážky, tzv. „Polená pod nohami“ alebo „zviazané ruky“.

Feng shui učí, ako znovu obnoviť harmóniu a čo je ešte dôležitejšie, ako harmóniu udržať. Používa k tomu mnoho nástrojov a ciest, čo pomáha k nájdeniu správneho spôsobu a cesty k harmónii pre každého. Rôzni ľudia majú rôzne nároky, potreby, priority, Feng_shui_rovnováha ale spokojnosť a pocit naplneného života je rovnaká pre všetkých. Preto tiež Feng shui môže ponúknuť každému to správne práve pre neho.

Rovnováha je kľúčovým pojmom, pretože vedie k harmónii, spokojnosti, zmysluplnosti života. Cestou aj nástrojom k rovnováhe je Feng shui. Každý problém je možné vyriešiť, ak nechýba chuť sa aktívne zapojiť a vziať život do svojich rúk. Ak viete, aké kroky máte urobiť, ako postupovať, je len otázkou času, kedy snaha prinesie výsledky. Našťastie vo Feng shui energie nikdy nespí a preto s Feng shui zmeny prichádza veľmi prirodzene, plynulo a rýchlo. Záleží len na vás, aké Feng shui, teda aká energia, vás obklopuje. Či výsledok povedie k úspechu, spokojnosti a prosperite alebo k strate a neúspech.

V nasledujúcich článkoch a týždňoch si budeme krok po kroku odhaľovať Feng shui odporúčania, ktorých dodržiavanie vedie zaručene k úspechu a prosperite.

(Visited 87 times, 1 visits today)
Share