spánok

Prečo ženy potrebujú dvakrát toľko spánku ako muži

Podľa najnovšej štúdie z Duke University, sa zistilo, že ženy potrebujú dvakrát toľko času na spánok ako muži. Je to s ohľadom na to, že ženy majú viac duševnej a fyzickej námahy a menej pokoja.

Je potrebné poukázať na ostrý kontrast medzi pohlaviami.  Zistilo sa, že ženy majú väčšiu depresiu, ženy majú väčšiu zlosť a ženy majú väčšie nepriateľstvo skoro ráno.

Výskumníci veria, že kľúčovým prvkom je mentálna vitalita. Ženy využívajú myseľ viac ako muži. Ak by človek využíval svoju myseľ viac, na upokojenie duševnej vitality by potreboval viac hodín spánku. Napríklad človek, ktorý má zložitú prácu, ktorá vyžaduje veľa rozhodovania potrebuje viac spánku ako obyčajný muž.

Výskumy z Case Western Reserve University dokazujú súvislosť medzi odpočinkom a zrýchleným starnutím pokožky. Tento výskum sa dá prepojiť s výskumom o nebezpečenstve koronárnych ochorení či mŕtvice, krvných zrazenín a psychiatrických problémov.

Každý normálny dospelý človek potrebuje okolo 7-9 hodín kvalitného spánku. Aby bola dostatočne ochránená imunita je dôležité dbať na zdravý spánok.

(Visited 70 times, 1 visits today)
Share