Prírodný detox

Pred začatím detoxikcie si dôkladne premyslite. Ak je to len ďalší bláznivý zdravotný kop predtým, ako obnovíte život poháňaný šumivými nápojmi a nezdravým jedlom, neobťažujte sa. Detoxikačná diéta však môže byť zdravá, ak sa používa ako krátkodobý kick-start na obnovenie dlhodobejšieho záväzku k zdravému, udržateľnému stravovaniu a zdravému a aktívnemu životnému štýlu.

Čo očakávať
Ak ste kofeín alebo závislý na cukre, pravdepodobne budete mať niekoľko dní bolesti hlavy, nevoľnosť a pocit pod par. Pite veľa tekutín. Po 24 až 48 hodinách utrpenia sa môžete tešiť na zvýšenú energiu, lepší spánok, zlepšenú funkciu čriev a žiariacu pokožku a môžete stratiť nadbytočné kilogramy.
Užitočný detox trvá od jedného týždňa do jedného mesiaca v závislosti od vášho zdravotného stavu a sociálneho kalendára.

Čo sa má vyhnúť
+ Cukor. Akýkoľvek pridaný cukor alebo cukor obsiahnutý v pečených alebo balených potravinách. Skontrolujte štítky – čokoľvek viac ako päť gramov na 100 gramov pridáva cukor.
+ Alkohol.
+ Čaj a káva. Hoci obsahujú antioxidanty, musíte vyhnúť kofeínu pri detoxikácii. Nahraďte s bylinkovými čajmi.
+ Čokoľvek umelé. Sladidlá, príchute, farbivá. Nepoužívajte potraviny.
+ Čokoľvek hlboko vyprážané. Jedlo by malo byť surové alebo dusené, miešané alebo sušené.

Čo jesť
+ Všetko ovocie a zelenina. Všetky by mali byť čerstvé.
+ Strukoviny. Patria sem cícer, šošovica a fazuľa. Ak je konzervovaná, dobre opláchnite.
+ Orechy a semená. Všetko by malo byť surové a nesolené.
Vajcia. Výhodne organické.
+ Kuracie mäso. Bez kože.
+ Ryby.
+ Olivový a kokosový olej za studena. Na varenie alebo použitie v obväzoch.

Čo piť
+ Tri litre tekutiny denne. Vyrobené z vody, bylinných čajov a štiav.
+ Ovocné a zeleninové šťavy. Tieto poskytujú ďalšie mikroživiny. Začnite s mrkvou alebo zeleným jablkom a pridajte červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú, červenú, citrónovú (s kožou), špenát, kurkuma, zeler, petržlen, zázvor, pšenicu a listy púpava.
+ Bylinné čaje. Vyskúšajte čaje z tradičných detoxikačných bylín, ako je lopúch, echinacea, nechtíka, ďatelina červená, škrípky a koreň púpavy.

(Visited 58 times, 1 visits today)
Share