Rady pre tarotové karty

Hľadáte usmernenie a povzbudenie od Niekto – alebo Niečo – múdrejší ako ty? Niečo, čo môže preraziť rozptýlenie každodenného života? Uvažovali ste o Tarotových kartách Major Arcana? Ak nie, možno je čas, aby ste to urobili.

Tarot má 22 kariet Major Arcana a sú považované za základ Tarotu, pretože predstavujú veľký obraz v živote. Na každej hlavnej karte Arcana je archetypálna postava, ktorá ilustruje dôležité životné lekcie a témy – témy, ktoré sa pravdepodobne odohrávajú aj vo vašom živote.

Je samozrejmé, že sa môžete cítiť hlboko spojený s niektorými kartami, zatiaľ čo iní s vami rezonujú menej. Mať afinitu a spojenie s rôznymi hlavnými kartami Arcana je odrazom toho, kde ste vo svojej životnej ceste.

Aby sme vám pomohli lepšie pochopiť skrytú múdrosť kariet Major Arcana, zakrývame tu osem hlavných kariet Arcany. Uistite sa, pozrite sa na ďalšie články, dôležité lekcie a život lekcie pre preskúmanie všetkých 22 hlavných kariet Arcana.

Lepšie pochopenie lekcií a tém v hlavnom Arcane môže obohatiť vašu duchovnú prax a pomôcť vám lepšie porozumieť tým istým témam, ktoré sa práve odohrávajú vo vašom živote.
Obesený muž (číslo 12)

Kreslenie karty zaveseného muža môže byť na prvom mieste. Koniec koncov, zdá sa, že je to zlovestné. To je však vaše ego. Pravdou je, že obesený človek je vlastne pripomienkou, že keď sa život cíti ako doslova hore nohami a vymkne spod kontroly, najlepšia vec je jednoducho sa vzdať a čakať.

Samozrejme, naše ego by radšej skočilo do ringu a zapojilo sa do boja. Ale krok späť a dovoliť, aby sa veci hrali, je to, čo vás pozýva Hang Man.
Striedanie (číslo 14)

Bez pochýb je rovnováha jednou z najväčších výziev, ktorým čelíme v našej pozemskej skúsenosti. V našom modernom živote cítime túto výzvu ešte viac. Medzi našimi vzťahmi, kariérou, osobnými cieľmi a duchovným rastom je ťažké kultivovať miernosť – jemnú zmes umiernenosti a zdržanlivosti.

Mali by sme sa pozrieť na Temperance v Major Arcana ako na niečo nudného a disciplinárneho. Mali by sme to vnímať ako výzvu žiť svoj život umelo. Rovnako ako veľký pianista musí precvičovať svoju hru, aby vytvoril dokonalú rovnováhu medzi jej pravými a ľavými rukami, takže aj my potrebujeme kultivovať náš vlastný systém kontrol a rovnováhy, aby sme zažili život, ktorý plynie s ľahkosťou a milosťou.
Diabol (číslo 15)

Rovnako ako Hang Man, aj diabol môže vo vás vyvolať strach. Avšak aj diabol je dobrou pripomienkou, že naše vedomie má tiež temnú stránku. Môže si moc užívať moc a byť závislý na nekontrolovaných impulzoch.

Naši vnútorní démoni môžu byť otrokmi závislostí, dysfunkcií a nezdravých vzťahov – tak s ľuďmi, ako aj s vecami. Z tohto dôvodu je diabol ideálnou kartou, ktorá sleduje temperament. Striedavosť je presne to, čo potrebujeme, aby sme čelili našim démonom a používali naše energie spôsobom, ktorý slúži nášmu najvyššiemu dobru, nie aby nás ťahal dole.
Veža (číslo 16)

Ako často potláčame našu pravdu, ignorujeme naše výzvy a ignorujeme disonancie v našom živote – všetko preto, že chceme „udržať mier“ a vyhnúť sa konfliktom? Príliš často, že? Je to však ako časovaná bomba, ktorá čaká na výbuch, ako to robí tu vo veži.

Ak nebudete čeliť pravde, pravda bude čeliť vám, tak či onak, a veža nám pripomína, že to môže byť chaotický. Kreslenie karty veže je pripomienkou, aby ste mohli čeliť nepríjemným pravdám, alebo aby ste ju jazdili, ak ste uprostred prevratu. Aj toto prejde.
Mesiac (číslo 18)

Mesiac je bohatý na symboliku a pozýva nás, aby sme sa zamerali na podvedomú myseľ a aby sme sa dostali do vnútra, skôr než konať, ba ešte horšie reagovať. Mesiac je výzvou na zamyslenie sa nad našimi vlastnými obmedzujúcimi názormi, ktoré ovládajú podvedomie. Niektorí to môžu označiť ako „Tieňovú prácu“.

Obmedzujúce presvedčenia sú ako husté mraky, ktoré blokujú svetelné svetlo mesiaca. Naše obmedzujúce presvedčenie nám bráni vťahovať sa do našich predstav, nášho intímneho emocionálneho sveta a našich psychických schopností. Mesiac je pripomienkou, aby sa skryté veci dostali na povrch a boli vidieť. Ego môže odolať tejto iniciatíve, ale v konečnom dôsledku vás oslobodí od obmedzujúcich presvedčení, ktoré prekonali vaše podvedomé myslenie.
Slnko (číslo 19)

Potom, čo strávil čas v mesačnom svetle a premýšľal o našich obmedzujúcich presvedčeniach a pracoval na zmene nášho podvedomého programovania, je čas vstúpiť do radostného slnečného svetla. Toto je zážitok, ktorý na nás čaká, keď čelíme našim démonom a rozpustíme staré myšlienky nedostatku a strachu. Teraz, keď sme odstránili mraky a tmu, môžeme privítať slnečné svetlo, a čo je ešte dôležitejšie, život sám.

(Visited 153 times, 1 visits today)
Share