skvelé potraviny

Skvelé potraviny pre mlado vyzerajúcu pleť

Slnečnicové semená

Chutné s jemnou orechovou príchuťou – slnečnicové semená sú bohaté na vitamín E, ktorý chráni pred poškodením buniek a podporuje zdravý rast kože. Tiež obsahujú meď, ktoré naše telo využíva pre výrobu melanínu a chráni pred UV poškodením. Tiež majú beta karotén, ktoré robia našu pokožku menej citlivú na slnko.

Jablká

Sú plné vitamínu C, ktorý sa podieľa na produkcii kolagénu, a to zaručí pokožke vláčnosť. Tie majú vitamín A, ktorý napomáha k zrelosti kože a napomáha funkčnosti tkanív. Tiež môžu znížiť riziku vzniku rakoviny kože.

Para orechy

Sú bohaté na selén, ktorý urýchľuje regeneráciu buniek, a navyše zvyšujú glutathion, ktorý bojuje proti voľným radikálom. Para orechy tiež obsahujú zinok, čo znižuje náchylnosť kože na zápaly.

Ľanový olej

Ľanový olej obsahuje veľké množstvo omega mastných kyselín, a predpokladá sa, že napomáha pri kožných chorobách ako je akné, psoriáz či ekzmémi.

Avokádo

Je výborným zdrojom antioxidačných karotenoidov, ktoré strážia pokožku pred vplyvmi životného prostredia. Majú tiež kyselinu olejovú, ktorá udržiava pokožku jemnú a hydratovanú. Tiež majú veľké množstvo vitamínu C

Ryby

Losos, makrela, sardinky, ančovičky, slede či pstruh sú vynikajúcim zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré majú veľmi veľa zdravotných benefitov. Do týždňa by ste mali mať na stole 3 krát rybu, ktorá napomáha proti vysušovaniu pokožky.

Tmavá listová zelenina

Naše mamičky mali pravdu, keď nás nútili jesť zeleninu. Kel, špenát, .. obsahuje veľké množstvo fytonutrendov, ako je beta karotén, luteín, ktorý znižuje riziko vzniku vrások a rakoviny. Zelený šalát je tiež vynikajúci zdroj vitamínov a minerálov ako je železo, vápnik, draslík či horčík.

Jahody

Obľúbené jahody sú aj liečivé. Majú antioxidanty a vitamín C, ktorý napomáha znižovať škvrny a vrásky. Obsahujú tiež omega-3 mastné kyseliny a kyselinu salicylovú, ktorá zbavuje odumretých buniek. Je ich možné použiť na čistiace pleťové masky.

Kurkuma

Rovnako ako pri varení je kurkuma skvelá na kozmetické ošetrenia. Obsahuje kurkumín, ktorý má antimikrobiálne, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Pomáha pri všetkých druhoch zdravotných problémov. Môžete si jednoducho dať lyžičku kurkumy a cukru v horúcom mlieku a denne piť. Určite to rozjasní vašu pleť a napomôže pri problémoch s akné.

Ružový grapefruit

Skvelé na raňajky – množstvo vitamínu A a C poskytne antioxidanty. Bohaé na draslík čo vyhladzuje vrásky a starecké škvrny. Vynikajúce ovocie pre pevnú a jemnejšiu pleť.

(Visited 69 times, 1 visits today)
Share