tipy na šťastný život

Tipy na šťastný život

Tipy na šťastný život

Pre to, aby si bol šťastný, nemusíš vôbec nič urobiť. V skutočnosti toho robíš príliš preto, aby si bol nešťastný.Jestli naozaj chceš byť nešťastný, rob toho príliš. Ak chceš byť šťastný, nechaj veci, aby sa diali, dovoľ veciam byť. Zastav sa, uvoľni sa, Odpútajte sa. Umenie odpútať sa je tajomstvom života. Vtáky ustavične spievajú. Stromy bez prestania kvitnú. Rieky ustavične prúdi.
Celok je v neustálom pohybe, hýri farbami, prebieha v ňom nekonečný počet osláv. Ale vy ste tak zaneprázdnení, tak zamestnaní, tak odlúčenie … ani jedno jediné okno svojho väzenia ste si nenechali dokorán, ani jednu jedinú vetráčiky ste nepootevřeli. Nedostanú sa k vám žiadne slnečné lúče, nemôže vás osviežiť čerstvý vetrík, ste tak tvrdí, tak uzavretie … Ako môžete byť šťastní? Ako sa môžete zúčastňovať všetkých záhad a tajomstiev všade okolo, keď ste tak uzavretie? Ako sa môžete zúčastniť božského?
Budete musieť vyliezť von. Budete sa musieť vzdať tej ohrady, toho väzenia, v ktorom žijete. Kam to vlastne máte namierené? Myslíte si, že je niekde v budúcnosti nejaký cieľ, ktorý máte splniť? Ale život je tu! Prečo by ste čakali na budúcnosť? Prečo odkladať život do budúcnosti, odkladanie je samovražda. Život plynie pomaly – preto ho nemôžete cítiť. Áno, život plynie veľmi pomaly a vy ste necitliví. A aby toho nebolo málo, tak ho odkladáte na potom. Postupne však sami seba zabíjate. neustále všetko odkladáte a život, ktorý je tu a teraz, vám tak ďalej preteká medzi prstami.

Skutočnosť nemožno uvidieť očami mysle. Ak chcete naozaj spoznať pravdu, budú vám k ničomu všetky sväté knihy a nepomôžu vám ani cesty do Himalájí. Jedinou užitočnou radou je prestať sa na veci pozerať očami mysle. Pozerajte sa na kvetinu a nedovoľte mysli, aby čokoľvek povedala. len sa na ňu dívajte. Je to ťažké, pretože ste si zvykli všetko vysvetľovať. Čím častejšie budete myseľ odstavovať, tým viac svetla prenikne do vášho života. Ako zmizne sny, všetky dvere a všetky okná vašej bytosti sa otvoria dokorán a môže do vás vstúpiť obloha a tiež slnko – a až vyjde slnko, príde za vami priamo do vášho srdca, naplní vás svojimi lúčmi. Čím m & eacute; ne bude vo vás snov, tým viac budete naplnení pravdou.

Každý hľadá, každý musí hľadať, ale nikto hľadaním nič nenájde. Jedného dňa budete musieť prestať hľadať, a keď hovorím „budete musieť prestať“, znamená to, že raz dôjdete až na samotný koniec … a hľadanie samo skončí. V tú chvíľu pocítite blaženosť. Prestanete hľadať, zmiznú všetky vaše túžby a priania, už nebudete musieť nikam chodiť a ničoho dosahovať. Budete doma. Konečne si budete môcť oddýchnuť. Pocítite nesmierny pokoj, vašu myseľ nebude čeriť ani vlnka. A práve v tomto stave sa stretnete s Bohom.
To všetko sa raz stane. Nikam sa neponáhľajte. Nesnažte sa to nejako zariadiť, príde to samo. Ešte chvíľu hľadajte, a či už vás hľadanie nebaví, rozbehnite sa zo všetkých síl, nech to máte skoro za sebou. Pokiaľ na to idete veľmi pomaly, môže to dlho trvať, a bolo by predčasné uvažovať o tom, že to vzdáte. Nechajte to dozrieť. Až bude ovocie zrelé, spadne samo.

http://duhovenebe.blog.cz/

(Visited 278 times, 1 visits today)
Share