víno a med pre krásu

Víno a med pre krásu

Starí Gréci, Arabi a Egypťania patrili k prvým, ktorí začali využívať med a víno pre ich skrášľujúce účinky. A z ich znalostí ťažíme dodnes. Prečítajte si, čo dokáže zázračná medová a vínna kozmetika.

V posledných rokoch sa veľmi často vraciame k starým koreňom a zisťujeme, že naši predkovia mali vo všeličom pravdu. Tak napríklad v starostlivosti o pleť a pokožku. Predtým neboli žiadne drogérie ani lekárne, a tak sa využívali domáce recepty plné prírody. Vajíčka, mlieko, víno, med … Prospešné účinky týchto ingrediencií boli nespochybniteľné a my ich teraz znovu objavujeme. Objavujeme tajomstvo krásy, ktorá sa odovzdávajú po generácie už od čias starých Grékov, Arabov či Egypťanov. A teraz ich môžete poznať aj vy!

Medová kozmetika je vhodná pre všetky typy pleti, vrátane citlivej.
Zázrak č. 1: Med
Už kráľovná Kleopatra poznala tajomstvo včelieho medu. Vedela, že med má blahodárne zvláčňujúce účinky a jej pleti a pokožke dodáva potrebné vitamíny a enzýmy. Med zároveň hojí a regeneruje, a preto sa s obľubou používa pri masážach. Pôsobí totiž antibakteriálne a drobné ranky alebo ekzémy vďaka nemu miznú ako mávnutím čarovného prútika.

Víno a medovina, to pravé pre vašu pleťVčelí med, materská kašička či medovina (externý odkaz) (nové okno) sú dnes už bežnou súčasťou kozmetických prípravkov a my vám vrelo odporúčame práve po takýchto siahnuť. Vďaka nim bude vaša pokožka dostatočne hydratovaná, upokojená a zdravá. Med tiež pôsobí preventívne proti vzniku vrások.

Zázrak č. 2: Víno
Výťažky z vína, alebo presnejšie z hroznových zrniečok, obsahujú účinné antioxidanty, ktoré pôsobia proti prvým známkam starnutia. Pohlcujú voľné radikály, čím zabraňujú predčasnému starnutiu kože. Víno, zvlášť červené tiež dodáva pleti sviežosť a mladistvý vzhľad a veľmi často sa využíva pri kúpeľoch. To ale nie je všetko! Víno sa používa aj pre jeho spevňujúce účinky, čo ženy oceňujú najmä pri problémoch s celulitídou.

Okrem skrášľujúcich účinkov je však hrozno aj zdraviu prospešné. Znižuje krvný tlak, pôsobí protizápalovo a tiež na rozšírenie ciev, zlepšuje srdcovú činnosť a môže byť aj doplnkom v boji proti rakovine.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Share