Fungovanie feng shui

V našich životoch by sme sa mali usilovať o vytvorenie rovnováhy. Každý extrém, ktorý nás dlhodobo ovplyvňuje, narúša rovnováhu, a tým negatívne ovplyvňuje blahobyt, v najhoršom prípade zdravie.
Náčrt toho, ako energia prúdi cez byt.

Náčrt toho, ako energia prúdi cez byt.

Práca s energiou qi

Základom všetkého je energetická práca s mnohými metódami a učenie sa po celom svete. Číňania to nazývajú qi, v japonských textoch ju nájdeš ako ki, a v Indii to nazýva veranda. Často ju nazývame životnou energiou. Každý z nás má našu životnú energiu tečúcu cez naše telo. Ovplyvňuje nás, ako aj naše okolie, pretože ho vyžarujeme okolo nás. To nám umožňuje na prvý pohľad hovoriť o stupni súcitu alebo antipatia medzi jednotlivcami. Tieto energie a sila ich pôsobenia sa môžu v priebehu času meniť, pretože sú aj závislé na našom stave. Je jasné, že človek, ktorý je zúrivý alebo človek, ktorý je veľmi šťastný, má väčší a jasnejší aurus ako osoba, ktorá je obmedzená na svet a je utopená v ťažkostiach. Verím, že ste niekedy stretli muža, ktorého chcete povedať, že je žiarivý a príjemný. Je to, akoby ste energizovali a ochotní niečo urobiť. Na druhej strane sa stretávame s ľuďmi, ktorí sa v prítomnosti necítia dobre a vyčerpanie alebo bolesť hlavy sa môže vyskytnúť dlho. Alebo ste prišli do miestnosti, kde došlo k veľkému boju, a vy, ak ste citliví, cíťte vzduch v tejto nepríjemnej a „hustej“ atmosfére. To je presne to, čo robíme. Navyše to nie je len energia ľudí, ktorí na nás pracujú. Ich energiu vyžarujú rastliny, zvieratá, ale aj všetky neživé predmety, ktoré nás obklopujú. Určite ste cítili, že ste sa na niektorom mieste cítili dobre, bezpečne a šťastne, zatiaľ čo niekde inde ste neboli a ani neviete prečo. Niektoré priestory, ako ľudia, nám môžu priniesť novú energiu a pocit šťastia, kým sa cítime unavení a vyčerpaní inde.
V tomto prípade vstupuje qi energia do miestnosti, kde zostáva nejaký čas a pokračuje cez okno.

V tomto prípade vstupuje qi energia do miestnosti, kde zostáva nejaký čas a pokračuje cez okno.

Tečúci chi

Cieľom dobrého feng shuiu je vytvoriť podmienky pre dobre vyvážené a tečúce qi, ktoré je prospešné pre život, zlepšuje zdravie, prosperitu, šťastie a blahobyt. A aký je správny vyvážený tok energie? Ten, ktorý nie je ani príliš rýchly, ani príliš pomalý na stagnovanie. Ak chceme predstaviť, ako táto energia preteká cez náš dom, predstavte si to ako rieku, ktorá tečie do vstupu do všetkých miestností. Pokúšať sa premiestniť domov ako rieka, ktorá preteká prírodou, je silná, pokojná a tečúca v prírodných meandroch. Ak preteká dlhým úzkym koridorom, jeho prietok sa zrýchľuje rovnako ako pri prúdení rieky cez úzky, priamy kanál. Tiež veľmi holé a strohé byty s modernými hladkými materiálmi neumožňujú, aby sa energia ohriala s nami. Veľmi rýchle qi je zlé. Ale čo stojatá a vonná voda? To je príliš zlé. Takže všetky miesta plné vecí, ktoré nepoužívate – možno ani neviete, že ich máte – to je presne tam, kde stojí a stagnuje Chi. Preto je jednou z prvých princípov feng shui umenie zbaviť sa nepotrebných vecí. Pravidelné čistenie priestoru by malo byť samozrejmosťou, inak bude preťažovať nadbytočné predmety a nebude tam priestor pre niečo nové. Tento stav zabraňuje prirodzenému toku energie (qi) z domova alebo bytu a môže viesť k duševným poruchám a zdravotným problémom. Ľudia, ktorí žijú v preplnenom priestore a priliehajú k jednotlivým témam, majú tendenciu byť nešťastní, obézni, depresívni, neschopní odísť, stále premýšľajúc o minulosti – stagnujúcu energiu, ktorá ich drží v klietke. Akumulovaná porucha blokuje prúdenie qi v dome, čo spôsobuje obyvateľstvu množstvo problémov v osobnom živote. Ak je to tak veľa, že ste skončili, môže to dokonca spôsobiť koktanie koktavaniu.
Rovnako aj tmavé rohy a výklenky, kde nie je dostatok svetla, sú miesta, kde energia nie je v pohybe. Čím viac prekážok tok energie v ceste, tým menej plynulý je jeho pohyb. Začnime tým, že sa rozhliadneme a zbavíme to, čo už nepotrebujeme. Nikto nehovorí, že musíme všetko vyhnúť. Niečo, čo dlho nepoužívame, sa môže páčiť niekomu inému. Nechráňte však veci poškodené alebo poškodené alebo nie. Ich „choré“ alebo dokonca „mŕtve“ energie konajú. Aj keď to teraz necítite. Tak uvoľnite priestor pre nové a zdravé veci, ktoré si prajete. Inak sa k vám nedostanú.

(Visited 30 times, 1 visits today)
Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *